Evropská komise povolila Facebooku převzít aplikaci WhatsApp | E15.cz

Evropská komise povolila Facebooku převzít aplikaci WhatsApp

Evropská komise povolila Facebooku převzít aplikaci WhatsApp
Aplikace WhatsApp (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Jan Persiel via Flickr

ČTK

Facebook může převzít za 19 miliard dolarů (zhruba 413 miliard korun) aplikaci pro bezplatné zasílání zpráv s názvem WhatsApp. Obchod povolila Evropská komise s tím, že převzetí aplikace nenaruší konkurenční boj. Plánovaná transakce je největší v desetileté historii Facebooku.

„Navrhovanou akvizici jsme důkladně prozkoumali a dospěli k závěru, že neomezí konkurenci na tomto dynamickém a rostoucím trhu,“ uvedl podle agentury Reuters eurokomisař pro hospodářskou soutěž Joaquín Almunia. Spotřebitelé budou podle něj mít dál na výběr z široké škály komunikačních aplikací.

WhatsApp umožňuje lidem posílat textové zprávy mezi mobilními telefony nejrůznějších značek prostřednictvím internetového připojení. Díky tomu je možné vyhnout se poplatkům, jež si účtují mobilní operátoři.

Facebook oznámil dohodu o převzetí aplikace WhatsApp letos v únoru. Internetové společnosti, která je největší sociální sítí na světě, by měla poskytnout opěrný bod na rychle rostoucím trhu se zasíláním mobilních zpráv.

Zdroje agentury Reuters minulý týden uvedly, že komise nebude výměnou za schválení transakce požadovat od Facebooku žádné ústupky.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!