Facebook chce lepší fotky. Automaticky je bude uživatelům vylepšovat | E15.cz

Facebook chce lepší fotky. Automaticky je bude uživatelům vylepšovat

Facebook
Facebook
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: Marco via Flickr

pav, David Polesný, Živě.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Aplikace Facebooku pro platformu iOS dostala aktualizaci, se kterou přišla u známé sociální sítě doposud nevídaná funkce automatického vylepšování fotografií.

Funkce není až natolik automatická, aby uživatele zcela vyšachovala z kontroly nad finální podobou fotky. Ve své podstatě bude pro většinu uživatelů užitečná. Výsledkem mají být kvalitnější fotky prezentované na Facebooku.

U nově nahrané fotky se u ní objeví posuvník, kterým nastavíte míru vylepšení. Na změnu dohlédnou příslušné algoritmy. Má jít o projasnění stinných míst, utlumení naopak těch přezářených a odstranění šumu. Cílem nové funkce není prý dělat fotky „líbivější“, ale více odpovídající realitě, jak jí vnímáme lidským okem, tvrdí Facebook.

Lepší fotka potěší jejího autora, ale také daleko více zaujme na sociální síti. Dostane více lajků a sdílení, což je Facebooku po chuti.

S křížkem po funuse?

Nicméně s nápadem na zatraktivňování nekvalitních fotek z mobilů přichází už docela pozdě. Na upravených fotkách postavil svůj úspěch Instagram, automatické vylepšování fotek i efektové funkce nabízí již delší čas Google+, rychlé úpravy se naučil také Twitter a Snapchat.

Vylepšování fotek nahrávaných na Facebook je nyní k dispozici jen v aplikaci pro iOS, bude se ale rozšiřovat na další platformy.

Autor: pav, David Polesný, Živě.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video