Facebook chce pouštět videoreklamu. Uživatele to může otrávit, míní kritici | E15.cz

Facebook chce pouštět videoreklamu. Uživatele to může otrávit, míní kritici

Facebook se jeví jako rychlejší forma komunikace než email.
Facebook se jeví jako rychlejší forma komunikace než email.
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK, vrb

Share on Facebook Messenger
Facebook plánuje v červenci představit na svém výběru hlavních příspěvků videoreklamu. Píše o tom list The Financial Times s odvoláním na zdroj obeznámený s plánem firmy. Největší sociální síť na světě nyní hledá nové zdroje reklamních příjmů, které by jí pomohly podpořit cenu akcií po nevýrazném vstupu na trh v loňském roce. Někteří analytici se však obávají, toho, jaký dopad budou mít nové reklamy na zájem o Facebook. Podle některých by mohla být ničivá a omezit aktivitu na stránkách.

Reklamní inzerenti utrácejí vysoké částky za reklamu v televizi a Facebook doufá, že nabídkou videoreklamy ve výběru příspěvků se mu podaří ukrojit část těchto příjmů. Na druhé straně mezi inzerenty rovněž stále více roste zájem o reklamu na internetu, kam se mnoho spotřebitelů přesouvá od televize.

Za reklamu v televizi v USA se ročně utratí 64,5 miliardy dolarů (1,3 bilionu korun). Příjmy z digitální videoreklamy jsou pouze zlomkem této částky, avšak prudce rostou. Výzkumná firma eMarketer čeká letos růst příjmů o 41,4 procenta na 4,1 miliardy dolarů.

Videoreklama se má objevit automaticky, ale beze zvuku

Nová obrazová hraná reklama se má uživatelům objevit na výběru hlavních příspěvků automaticky po spuštění stránek, avšak beze zvuku. Uživatelé poté budou mít na výběr, zda si pustí i zvuk, což pak spustí reklamu znovu od začátku. Část expertů se přesto bojí, že by videoreklama mohla Facebook zaplavit a uživatele znechutit.

Podle analytika Pivotal Research Briana Wiesera vložení reklamy na takzvaný newsfeed by nebylo rušivější než jiná reklama na Facebooku, avšak pouze v případě, že by zde nebyla automatická funkce, která má donutit lidi se na reklamu podívat. To může některé uživatele obtěžovat.

Šoty mají být maximálně patnáctivteřinové

Podle zdroje Facebook plánuje za 1000 zhlednutí videa účtovat kolem 20 dolarů, a to i v případě, že si lidé neaktivují zvuk. Reklama má trvat nejvíce 15 sekund a Facebook chce zajistit, aby každý uživatel viděl denně od určitého inzerenta jen jednu reklamu. Za reklamu v komerční televizi, kterou shlédne 1000 lidí, platí inzerenti podle MagnaGlobal 29 dolarů.

Facebook podle zdroje plánuje, že by mu mohla nová reklama zvýšit denní příjmy o 1,5 milionu dolarů. V prvních třech měsících letošního roku příjmy firmy činila 1,46 miliardy dolarů.

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.