Facebook staví v Texasu nové datové centrum za půl miliardy dolarů | E15.cz

Facebook staví v Texasu nové datové centrum za půl miliardy dolarů

původní datové centrum Facebooku v Oregonu.
původní datové centrum Facebooku v Oregonu.
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Provozovatel největší internetové sociální sítě na světě Facebook staví v Texasu nové obří datové centrum s náklady odhadovanými na zhruba půl miliardy dolarů (12,3 miliardy korun). Bude to čtvrté datacentrum Facebooku v USA a celkově jeho páté na světě, uvedla agentura AP s odkazem na úterní sdělení firmy.

První fáze projektu vzniká na ploše asi pěti hektarů, což je asi desetina celkové plochy pozemku pro výstavbu datacentra. Firma zde bude zpočátku zaměstnávat 40 lidí.

Facebooku se za rok do konce března zvýšil počet pravidelných uživatelů o 13 procent na 1,44 miliardy a podobně jako další velké internetové společnosti potřebuje stavět stále nové budovy pro své počítačové kapacity. Počítače v centrech Facebooku ukládají vedle obrovského množství textových zpráv uživatelů i miliardy jejich fotografií a videonahrávek.

Ve Spojených státech má Facebook datová centra ve státech Oregon, Iowa a Severní Karolína. Jediné jeho datacentrum v zahraničí je ve Švédsku. Facebook zvýšil v prvním čtvrtletí tržby o více než 40 procent na 3,5 miliardy dolarů. Čistý zisk firmy ale klesl o 20 procent na 509 milionů dolarů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video