Facebook umožní uživatelům v USA posílat si peníze přes internet | e15.cz

Facebook umožní uživatelům v USA posílat si peníze přes internet

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prostřednictvím Facebooku bude možné posílat peníze. Novou funkci v rámci aplikace posílání zpráv začnou v příštích měsících testovat uživatelé ve Spojených státech, uvedla firma. Provozovatel největší sociální sítě na světě se tak stane další z řady firem, které umožňují provádět platby z chytrých telefonů či počítačových tabletů.

Podobnou službu pro posílání plateb loni v listopadu zahájila mobilní aplikace pro posílání zpráv Snapchat. Platby prostřednictvím smartphonů propojených s bankovním účtem nebo platební kartou ale umožňuje například i společnost PayPal.

Bezplatná služba Facebooku bude dostupná pro ty uživatele, kteří používají aplikaci Facebook Messenger na stolním počítači nebo v mobilních zařízeních s operačním systémem iOS nebo Android od Googlu. Podle agentury AP je možné, že Facebook časem novou službu zprovozní i v jiných zemích.

Facebook tvrdí, že nejméně jednou měsíčně využívá jeho služby zhruba 1,4 miliardy lidí.

Firma se snaží odvrátit obavy spojené se zabezpečením nové služby a poznamenala například, že každý den na své internetové stránce vypořádá více než milion platebních transakcí pro zadavatele reklamy a hráče internetových her. Platební systémy Facebooku jsou umístěny odděleně od ostatních částí sítě a vztahují se na ně dodatečné kontrolní mechanismy, sdělila firma.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery