Feng Šuei

S podzimnima mlhama na ledi padá aji podzimni melancholija.

Nevelizaji ven, vařijó svařáke a zapalojó v kamnech nebo aspoň vonny tyčinke. Atmosféra je prostópená esoteričnem. Tak aji novi radni, jen co si zalezle na radnico, řekle, že je čas porozjimat, ale tak nejak jinak než to belo minole. Očeni Feng Šuei se jevilo jako nélepši alternativa. Kdo be nechtěl byt vevážené a harmonické? Kdo be nechtěl mět jing a jang zábavo? Néni to lákavá alternativa k Radeckyho maršum, ožralém bírfesťákum, nebo nekonečnym diskusim o plechové bódě naproti magistráto?

Tož si radni nakreslile mapo Pa-Kua a položile je na poslední uzemni plán. A vešlo jim toto: uprava Morave je blbosť, žádny nábřeži se měnit nebode. A ošetřime. Tam, kde se do města vcházi, be mělo mět město centrum kariére a začátko. Inovačni centrum Tesco II teda bode stát v Černoviře o mosto. A kdež se jim nebode dařit, spláchne je voda. Na Kopečko bode centrum rodiču
a historie. Centrum nápomocnéch přátel bode na Lazcich. Pomohle minole, rádi pomužó
zas. Kemo? Ovidime.

Centrum bohatsvi a peněz vecházi podle mapke do Holice. A je potřeba řict, že Olympia ož není v katastro Olomóca. Centrum partnerskéch vztahu a manželstvi se mosi vejit na Horni lán. Kdež bodeme chtět ošetřet eště kósek, nacpeme ho do aquaparko, zajásale radni. A jak se dohodle, tak aji podepsale koalični smlóvo. Jediny, o čem nemlovile informačni zdroje blizky radnice, je to, ešle při té meditaci zapalovale santálovy tyčinke, nebo to bela nějaká omamňéši látka.