Ferrari nečekaně odhalilo Portofino. Novinka nahradí Californii T | E15.cz

Ferrari nečekaně odhalilo Portofino. Novinka nahradí Californii T

Radek Pecák - Autorevue.cz

Během autosalonu ve Frankfurtu se odehraje výstavní premiéra nového nejmenšího modelu v nabídce značky se vzpínajícím se koněm ve znaku.

Ferrari se možná vrací k označování svých modelů podle obcí ve své rodné zemi, podobně jako to dělá třeba Seat. Nasvědčuje tomu prozatím jméno novinky pro frankfurtský autosalon - Portofino. Portofino je (pro ty méně znalé italského zeměpisu, romantický přístav nedaleko Janova na Ligurské riviéře).

Ferrari 812 Superfast: Nástupce f12 má větší a výkonnější dvanáctiválec!

Tento vůz v modelové řadě značky nahrazuje ten nejmenší, tedy Californii T. Automobil bude nadále pohánět osmiválec se zdvihovým objemem válců, ale Ferrari se dalo slyšet, že agregát notně přepracovalo. Nové jsou například písty, ojnice, systém sání nebo software řídící jednotky.

Příběhy barev karosérie: Jaký lak je ten pravý pro Jaguar, Porsche a jiné?

Maximální výkon tohoto stroje dosahuje úrovně 441 kW, maximální točivý moment je 760 Nm. Z klidu na stokilometrovou rychlost se portofino rozjede během 3,5 sekundy a zrychlování by se nemělo zastavit dříve než na hranici 320 kilometrů v hodině. Pokud vás u supersportu zajímá spotřeba, pak vězte, že její papírová hodnota je 10,5 litru.

Ferrari udělalo speciální model pro Japonce. Slaví výročí působení na trhu

Rozložení hmotnosti je 46:54 ve prospěch zadní nápravy. Podvozek je tvořený komponenty vyrobenými výhradně z hliníku, což má nepochybně přispět k lepší obratnosti auta.

Ferrari LaFerrari Spider je odhaleno, už teď je produkce zcela vyprodaná

Střecha tohoto 4586 milimetrů dlouhého vozu zůstala pevná, skládací. Interiér se inspiroval většími sourozenci. A tak zde třeba nalezneme i dotykový displej s úhlopříčkou 10,2 palce.

Autor: Radek Pecák - Autorevue.cz
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!