Filmaři si odvezou berounské Trilobity

Výroční ceny za audiovizuální tvorbu porotci předají v berounském kině Mír, a to v sobotu 29. ledna.

Celkem jedenáct sošek a dalších ocenění se rozhodla předat odborná porota za filmařské počiny v roce 2010. Jde tak o maximální počet, který tvoří pět Trilobitů, pět čestných uznání a Cena Vladislava Vančury, kterou loni získal kameraman Miroslav Ondříček.

Dopolední blok začne v deset hodin pořadem Dopoledne s Večerníčky. O hodinu později přijde na řadu oblíbený Kviz pro děti s Milošem Zvěřinou.

Odpolední blok odstartuje v jednu hodinu dokumentárním pořadem o předávání loňských cen. Následovat budou vítězné pořady za rok 2009. Slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku začne v půl šesté odpoledne. Provede jím Josef Vomáčka.

„Je to skutečný profesionál, který pracuje pro rozhlas od roku 1966. Momentálně se podílí na přípravě filmového týdeníku. I proto nás napadl právě on. Vomáčka je zároveň členem odborné poroty,“ řekl její předseda Tomáš Pilát.

Kvůli nemoci dokumentaristy Martina Skyby, předsedy Českého filmového a televizního svazu (Fites), se letos režie večera ujali Jaroslav Černý a Ivan Biel. Natáčení dokumentu připadlo režisérce Olze Sommerové.

„Jako každý rok, tak i letos bylo rozhodování, které filmy ocenit, dost náročné. Olga nás mučila tak záludnými otázkami, že jsem si připadal jako u maturity. Je vidět, že natáčení dokumentu bere hodně vážně,“ dodal místopředseda Fitesu Jaroslav Černý.