Finskému pohrobku Nokia se daří, pohltí konkurenta Alcatel-Lucent | E15.cz

Finskému pohrobku Nokia se daří, pohltí konkurenta Alcatel-Lucent

Centrála Nokie.
Centrála Nokie.
• 
ZDROJ: CC: (CC BY-SA 3.0)/ Danrok/wikimedia.org

paj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Firma Nokia se stává největším dodavatelem zařízení pro telekomunikační sítě. Pohltí totiž svého francouzsko-amerického konkurenta, společnost Alcatel-Lucent. Jeho majitelům místo přímé platby vydá akcie spojené společnosti v hodnotě 17 miliard dolarů. Ke spojení by mělo dojít 14. ledna, už ho schválily všechny příslušné antimonopolní úřady.

Zpráva o sloučení se poprvé objevily v dubnu minulého roku. Po spojení by společnost měla konkurovat svým doposud větším konkurentům – švédské firmě Ericsson AB a čínské Huawei Technologies. Tento sektor se vyznačuje tvrdou soutěží a silným tlakem na ceny.

Podle informací z francouzské burzy by Nokia měla držet kolem 79 procent akcií Alcatelu. Až v únoru by měla finská firma zveřejnit, jak velký podíl se jí podařilo získat.

Nokia byla od devadesátých let největším výrobcem mobilních telefonů na světě, z první příčky ji však sesadil jihokorejský konkurent Samsung Electronics. Předloni Nokia za 5,44 miliardy eur prodala svou divizi mobilních telefonů americké společnosti Microsoft.

Autor: paj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video