Firma vystřelí nebožtíky do kosmu. Umožní jejich sledování na Androidu | E15.cz

Firma vystřelí nebožtíky do kosmu. Umožní jejich sledování na Androidu

Oběžná dráha družice Fobos-Grunt
Oběžná dráha družice Fobos-Grunt
• 
ZDROJ: sattrackcam.blogspot.com

Jakub Čížek, Mobilmania.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Řady exotických startupů letos ve Spojených atátech rozšířil nový exemplář. Jmenuje se Elysium Space, vede jej bývalý inženýr NASA Thomas Civeit a předmětem podnikání je vypouštění lidských ostatků na oběžnou dráhu.

Není to úplná novinka – stejný servis nabízí i firma Celestis, ale Elysium vyšle kovovou schránku s prachem do vesmíru za pouhé dva tisíce dolarů. Firma jde zároveň s dobou, k dispozici je tedy i mobilní aplikace pro Android a v přípravě i verze pro iOS.

Aplikace umožní sledovat aktuální pozici kontejneru s urnami na displeji, takže lze s trochou nadsázky konstatovat, že se budou nebožtíci dívat na své blízké shůry při každém orbitálním přeletu. Pokud vás nabídka zaujala, první let je v plánu už příští léto a pozůstalí jsou zvaní ke startu.

Elysium Space vystřeluje popel nebožtíků do vesmíru, lze ho sledovat na Androidu. Autor: Elysium Space
Kontejner s urnami míjí pozůstalé na Zemi. Ti mohou sledovat jeho polohu na mobilní aplikaci

Kontejner vynese do kosmu některá z raket společně s dalšími komerčními satelity. Podle cílové oběžné dráhy pak bude stanovena i doba oběhu, než vše shoří v atmosféře. Elysium nicméně garantuje, že se bude jednat přinejmenším o několik měsíců a v ideálním případě pak roky.

Každý pozůstalý samozřejmě dostane dárkový certifikát a sledovací identifikační kód satelitu od NORAD (North American Aerospace Defense Command).

Článek vyšel na serveru Mobilmania.cz.

Autor: Jakub Čížek, Mobilmania.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.