Fotbalová pauza? Je to možné | E15.cz

Fotbalová pauza? Je to možné

Záložník Radim Diviš neobstál na zkoušce v třetiligové Břeclavi. O dalším angažmá zatím nemá jasno.

Pauza, nebo nové angažmá? Na to zatím marně hledá odpověď. Záložník Radim Diviš se nedočkal smlouvy ani v třetiligové Břeclavi. Klubu, který ho vychoval. Ve zkoušce totiž neobstál „Moc mě to mrzí. Věřil jsem, že tu šanci dostanu. Hlavně proto, že Břeclav beru za mateřský klub,“ říká dvacetiletý záložník, který patří druholigové Karviné.

Jste hodně zklamaný? Kdybych řekl, že ne, tak by to nebyla pravda. Chtěl jsem tady něco ukázat. Ale cítil jsem, že nejsem v nějaké super formě. Rozhodnutí klubu docela i chápu.

Vypadá to, že vás ani nepřekvapilo. Samozřejmě se to neposlouchalo dobře. Myslel jsem, že trenéra zaujmu, bohužel se tak nestalo. Bylo to i tím, že jsem záložník, a klub hledal útočníka.

Toho hrát nemůžete? Tak něco jsem na tomto postu odehrál, ale delší dobu hraju v záloze. S adaptací byl trochu problém, nebylo to ideální. Řekli mi, že nejsem ten typ, který aktuálně hledají.

Máte tušení, kde budete hrát? Momentálně nevím. Jednám s agentem, ale zatím mi nic nenašel.

A nějakou představu máte? Extra si vybírat asi nemůžu. Ale jedno vím určitě, chci zůstat co možná nejblíže Břeclavi, protože stále chodím do školy. Určitě bych neodešel do zahraničí, to je vyloučeno. V minulosti jsem nějaké nabídky měl, ale s díky jsem je odmítl.

Kdo se o vás zajímal? Co si pamatuju, tak ve hře byl Kypr a Slovinsko.

Sluníčko na Kypru vás nelákalo? Hlavně bych musel nejprve na zkoušku a pak by mě teprve možná vzali. Taky to nebyly nejvyšší soutěže, ale jen druhé ligy. A jak jsem říkal, důležitá je škola, kterou chci dokončit.

Přemýšlel jste o tom, že byste si dal od fotbalu i pauzu? Napadlo mě to. Ale nebyla by to nějaká dlouhá pauza. Důležité pro mě je, abych se někde tenhle půl rok rozehrál. Pak se uvidí. Jasné je, že do Karviné, které patřím, určitě nepůjdu.

Nemají o vás zájem? Jednali jsme, ale naše vztahy nejsou moc dobré. Můj návrat je prakticky vyloučený, je to uzavřená kapitola. Prostě jsme si nesedli s vedením klubu, to se občas stává. Něco jsem přepískl já, něco oni. Myslím, že jsme si to  vyříkali, ale to je tak všechno.

Naopak váš bratr Jaroslav je asi fotbalově spokojený. Sledujete jeho výkony ve slovenské Senici? Byl jsem se podívat i se zbytkem rodiny na jeden zápas, to zrovna hráli v Dubnici. V kontaktu jsem s ním často, protože společně s přítelkyní bydlí v Břeclavi. Jsem rád, že se mu konečně daří.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.