Gastrofest– s královnou marmelád i s menu z Titaniku | E15.cz

Gastrofest– s královnou marmelád i s menu z Titaniku

Z gurmánského festivalu Gastrofest (rok 2011)
Z gurmánského festivalu Gastrofest (rok 2011)
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přes 400 kuchařů představí své umění na Mezinárodním gastronomickém festivalu Gastrofest. Jeho 17. ročník se bude konat na českobudějovickém výstavišti od 7. do 9. listopadu. V gastronomické show mohou návštěvníci sledovat kuchařské špičky z více než 30 zemí, ochutnávat mohou v celkem 90 improvizovaných restauracích. Nachystána je řada soutěží a pokusů o rekord a také výstava s jídelním lístkem z Titaniku, informovali dnes novináře pořadatelé.

„Česká kuchařská špička se představí ve čtvrtek a v pátek v prestižní soutěži v pavilonu T2. Soutěžním úkolem bude před zraky diváků připravit tříchodové menu vycházející z tradiční české kuchyně a sezony,“

Jako každý rok se stane Gastrofest místem pro vytvoření či pokoření některého z gastronomických rekordů. V předchozích letech návštěvníci obdivovali třeba rozhlednu z chodských koláčů či pyramidu ze švestkových knedlíků. Letos to bude největší obraz z českých buchet, největší betlém z chlebového těsta a také fotografie největšího počtu kuchařů na jednom místě.

Ochutnávka u „královny marmelád“

V pavilonu E5 je připraven čtvrtý ročník soutěže o nejlepší cukrářský a pekařský výrobek - Budějovické mlsání 2013 na téma Vánoce ve světě. Učňové budou vytvářet koláč a betlém a také dort a cukroví. Letošní téma přiblíží vánoční gastronomické tradice a motivy z různých zemí.

Ve visegrádském pavilonu E1 se opět zabydlí kuchaři z Maďarska, Polska, Slovenska a Česka a poprvé i ze Slovinska. Návštěvníky tam čeká zábava a pohoštění. Lidé budou moci ochutnat mimo jiné zvěřinové speciality z hotelu Alpská vyhlídka či marmelády „královny marmelád“ Blanky Milfaitové.

Festival loni navštívilo přes 17.000 lidí. Začíná ve čtvrtek v 10:00. Každý den trvá do 18:00. Základní vstupné je 100 korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video