Google +1: Sdílejte z každé webové stránky | E15.cz

Google +1: Sdílejte z každé webové stránky

Google+
Google+
• 

Matěj Čičák, Živě.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Google před časem představil tlačítko +1, kterým můžete doporučovat zajímavé webové stránky, je tak obdobou tlačítka „To se mi líbí“ od Facebooku. Jak na jeho použití?

Google +1 se zobrazuje ve výsledcích vyhledávání, odkud můžete každý odkaz rovnou doporučit. Dále bylo toto tlačítko také uvolněno pro tvůrce webových stránek, kteří jej mohou zobrazovat na svých stránkách. Pokud někdo z vašich známých tímto tlačítkem doporučí nějaký odkaz, dozvíte se o tomto doporučení ve výsledcích vyhledávání.

Abyste mohli pohodlně sdílet stránku, je nutná podpora ze strany této webové stránky, tedy aby její tvůrce přidal patřičná tlačítka. Co se však dá dělat, pokud podpora chybí? To může klidně nastat, Google +1 tu není tak dlouho a není ani nijak rozšířené mezi uživateli, aby mělo zajištěnou takovou podporu u webových tvůrců, jako tlačítko „To se mi líbí“.

Použití rozšíření Google +1 Button v Google Chrome Autor:
Použití rozšíření Google +1 Button v Google Chrome

Absenci této podpory ale můžete snadno napravit jednoduchým rozšířením přímo pro váš webový prohlížeč:

Google Chrome: Google +1 Button

Mozilla Firefox: Plus One Button

Opera: Google +1 Plus One Extension

Po nainstalování těchto rozšíření se vám na panel nástrojů přidá tlačítko Google +1. To se ničím neliší od podobných tlačítek dostupných přímo na webových stránkách. Po kliknutí je tato stránka sdílena ve vašem profilu Googlu a informace o tomto je dostupná i ve výsledcích vyhledávání.

Tip na závěr: Pokud si chcete prohlédnout všechna vaše udělená +1, naleznete je ve vašem profilu Google+ na záložce+1.

Autor: Matěj Čičák, Živě.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video