Google se zaměřuje na roboty, koupil už osmou firmu | E15.cz

Google se zaměřuje na roboty, koupil už osmou firmu

Centrála Googlu (ilustrační foto)
Centrála Googlu (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: romanboed via Flickr

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká internetová společnost Google koupila Boston Dynamics, firmu specializující se na robotiku. Boston Dynamics v minulosti vyvinuli nejrychleji běžícího robota na světě Cheetah, což je anglický výraz pro geparda, a další mobilní výzkumné roboty pro americkou armádu. Cena zveřejněna nebyla, jak uvedla BBC.

Boston Dynamics je již osmou robotickou společností, kterou Google letos koupil. Agentura DPA připomněla, že Google před pár týdny představil vlastní robotický projekt, který vede Andy Rubin, otec operačního systému Android.

Firma Boston Dynamics byla založena před 20 lety. Firma na sebe upozornila již několika pohyblivými roboty. Jsou to třeba BigDog, těžký čtyřnohý robot, který může běžet i v nerovném terénu a dokonce i ve sněhu a na ledu. Roboti WildCat a Cheetah pak dokážou běžet rychle jako divoké kočky. V současné době pracuje firma na robotech podobných člověku, jako Petman a Atlas, kteří by mohli být využíváni při přírodních katastrofách a nehodách, jako bylo neštěstí v japonské jaderné elektrárně Fukušima.

Atlas: Jeden z robotů ze stáje Boston Dynamics pro DARPA

Boston Dynamics neprodává roboty pro komerční využití. Většinu robotů Boston Dynamics vyrábí na objednávku výzkumné agentury amerického ministerstva obrany Darpa.

WildCat: Další z robotů Boston Dynamics pro DARPA

Analytici oslovení BBC upozorňují, že převzetí firmy signalizuje i zvyšující se zájem spotřebitelských internetových firem o používání robotů. Internetový obchod Amazon nedávno oznámil, že testuje doručování zásilek pomocí bezpilotních letounů.

Dostanou zelenou roboti s lidskou tváří?

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video