Gymnastky bojovaly v Přerově | E15.cz

Gymnastky bojovaly v Přerově

Alena Děrdová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přerov/ Mladé sportovní gymnastky si v půli června daly dostaveníčko v prostorách zrcadlového sálu Střediska volného času Atlas v Přerově. Za dozoru zkušených rozhodčích změřily malé slečny síly ve volných sestavách.

Středisko volného času pořádalo soutěž ve volných sestavách dívek

Z děvčátek ve věku pět až šest let získala nejvíce bodů na přeskoku, hrazdě a akrobacii Míša Macourková s jednou zlatou a jednou stříbrnou medailí. Dvakrát druhá byla Hanička Štěrbová, jedno zlato a jeden bronz si odnesla Patrička Pospíšilová. O medaile se s nimi ještě podělily nejlepší v přeskoku Barunka Zavadilová a třetí na hrazdě Simonka Petrovská.

Mezi sedmiletými gymnastkami, které závodily v celém gymnastickém čtyřboji, zvítězila Diana Doupalová před Štěpánkou Bartošovou a Kristýnou Buchtovou. Dohromady si tyto dívky rozdělily sedm medailí. Zlato na přeskoku vybojovala Tereza Škubalová, stříbro na hrazdě Anastázie Němčáková a bronz na kladině Lucie Machalová.

Nevíce obsazená byla kategorie III, ročníky narození 2002 a 2001. Přeskok ovládla Eva Štěrbová před Petrou Pospíšilovou a Veronikou Staňkovou, hrazdu Pospíšilová před Klárou Žaludkovou a Míšou Přikrylovou. Na kladině byly nejistější Pospíšilová, Klára Oulehlová a Andrea Hlobilová. Ta se dokázala prosadit mezi staršími gymnastkami. K tomu opanovala akrobacii, za ní skončily i Štěrbová a Pospíšilová.

V kategorii deseti a jedenáctiletých byla nejúspěšnější jediná devítiletá Ivana Prášilová. Vyhrála o čtyřboj před Markétou Čagánkovou a Marikou Sloukovou. Ovládla také hrazdu, kladinu i akrobacii, jen na přeskoku nechala zlato Janě Pallové a stříbro Tereze Vlkové. Zuzana Prášilová si odnesla stříbro za akrobacii a bronz za hrazdu.

V kategorii dvanáctiletých a starších, bylo stejně těžké dosáhnout na medaili jako v silnějších kategoriích, protože měla nejvyšší úroveň obtížnosti. Nejvyrovnanější výkon podala Natálie Radová a získala první místo ve čtyřboji. Andrea Riedlová brala stříbro a Alena Nedbalová bronz. Čtvrté místo vybojovala Adriana Paulovičová, která ještě týden před soutěží byla nemocná. Páté místo zbylo na Andreu Vodákovou, která se bude v příštích letech zlepšovat. Ještě vloni závodně plavala a gymnastiku měla jen jednou týdně na doplnění.

Většina soutěžících dívek chodí na gymnastiku do přerovského Atlasu, kde se v sedmi kroužcích učí základům tohoto sportu. Bližší informace nabídnou stránky www.svcatlas-bios.cz, oddělení tělovýchova, gymnastika, pódiové skladby.

Autor: Alena Děrdová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video