Havaj je zvláštní, ví Kubíček | e15.cz

Havaj je zvláštní, ví Kubíček

Kateřina Wegnerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejlepší výsledek všech dob přivezl Jan Kubíček ze světového šampionátu v terénním triatlonu.

Třináctý. Tak vysoko na výsledkové listině Mistrovství světa v terénním triatlonu z Čechů ještě nikdo nebyl. Až Jan Kubíček. Triatlet z Chodova o jednu příčku vylepšil umístění Michala Pilouška z roku 2000. S celkovým časem 2:45.16 minuty za sebou nechal přes pět set závodníků.
Ze závodu si toho prý příliš nepamatuje. „To se mi stalo vůbec poprvé,“ přiznává. Tak se soustředil na výkon, že ani nevěděl, na jakém místě se v pelotonu pohybuje. „Jen jsem viděl nějaké lidi okolo sebe,“ směje se. Je na něm vidět, jak se mu ulevilo. “ Havaj, to je zvláštní závod. Vyhnijí tam i mistři světa,“ vysvětluje.
Na Havaji byl zkusit štěstí už několikrát. Letos to byl však zvláštní závod i pro něj. Poprvé s sebou vezl sestru a přítelkyni. Místo obvyklé předsoutěžní rutiny však po výletech ostrova Maui nešlapali. Připravený byl Kubíček stejně dobře jako sezony předtím. „Podmínky ovlivňují závod tak z poloviny. Člověk tu musí počítat se vším. Byl jsem smířený i s tím, že to nemusí vyjít. Pokud by se mi výsledek nepodařil, ustál bych to,“ říká.
Také už v kariéře terénního triatleta něco odzávodil. „Jsem starší. Mám už nějaké zkušenosti, tak to nehrotím. Jsou důležitější věci na světě. Že se mi tady povedl výsledek, to je pro mě vzpruhou do další práce. Víc než cokoli jiného. V neděli se vám vede super a ve čtvrtek to může být propadák. Takové závodění je.“ Jedno však kubíček na Havaji zjistil: elitní desítka není daleko. Desítka, která trénuje v nesrovnatelných podmínkách, s daleko silnějšími sponzory. “ A najednou mezi ně přijede kluk z nějakého Chodova, z nějaké České republiky, který se přiblíží světové špičce,“ těší Kubíčka. „Je to pro mě určité zadostiučinění,“ přiznává také. Teď si může říkat, jak se mu v sezoně vyplatilo, když se držel tréninkového plánu. I za cenu několika porážek v domácím šampionátu. „Porážky beru. Říkají: dej si bacha. Neusni na vavřínech a makej dál na sobě.“ Třeba se příští rok postaví po závodě na bednu. On, kluk z Chodova.

JAN KUBÍČEK V ROCE 2010

* Třináctý na mistrovství světa na Havaji

* Čtvrtý na evropském šampionátu ve slovenské Myjavě

* Devátý ve Světovém poháru xterra ve Špindlerově Mlýně

* První na domácím šampionátu v xterra sprintu v Děčíně

Autor: Kateřina Wegnerová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video