Házenkáři bojují sami se sebou | e15.cz

Házenkáři bojují sami se sebou

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hráči prvoligového áčka Nového Veselí prohráli už třetí domácí zápas. Soupeři je nepřehrávají, poráží se sami.

Novoveselští házenkáři nezvládají vyrovnané zápasy. V letošní sezoně prohráli o gól hned tři z devíti dosud odehraných prvoligových duelů. Včetně toho posledního proti juniorce Karviné. Nebýt ustrašené hry ve zlomových momentech měli by víc než šest bodů. O gól už prohráli i s Kostelcem na Hané a Chodovem.

V neděli v našlapané hale ztratili „mač“ s Karvinou (28:29), i když po většinu zápasu vedli. „Zbytečná porážka, o vítězství jsme se připravili sami. Za stavu 19:15 jsme šli dvakrát do útoku, dvakrát jsme míč odevzdali. Udělali jsme strašně moc technických chyb a báli jsme se jít do zakončení. Soupeř toho využil,“ litoval asistent trenéra Ladislava Materny Tomáš Studený.

Kapitán Sokola a jeden z nejzkušenějších hráčů Jan Strejček byl ještě kritičtější. „Hrajeme sami se sebou a ne proti soupeři. V momentě, kdy máme mít body a jít si pro vítězství, sváže nás nervozita a trošku i bojácnost při střelbě. To rozhodlo,“ bilancoval Strejček.

Jako by se ve druhém poločase jeho spoluhráči začali bát, že Karvinou porazí. Soupeřům začali házet přihrávky do rukou a nutit se do střelby z těžkých pozic. „Těch ztrát mohlo být tak deset až patnáct,“ přemítal bezprostředně po zápase Studený. „V takovém zápase to je strašně vysoké číslo,“ dodal asistent.

Strejček kroutil hlavou. „To jsem dlouho nezažil. Nemůžeme si přihrávat ve výskoku, to jsme udělali asi pětkrát. Pro soupeře pak je snadné tu přihrávku vystihnout,“ zdůrazňuje školácké chyby. „O nezkušenosti už se nemůžeme bavit, hrajeme tuhle soutěž druhý rok. Je i o odvaze a rozvážnosti, hrajeme chvílemi ustrašeně a bojíme se zodpovědnosti,“ nehledá výmluvy.

S bilancí 3-0-6 už se „Veseláci“ propadli na desáté místo. Loni museli dohánět bodové manko od začátku sezony. Nakonec už se ze sestupové příčky nedostali a v první lize je zachránila až souhra okolností.

Letos mají lepší pozici, jsou v kontaktu, plácat po ramenou se ale nemůžou. Soupeřům nechali všechny body už ve třech domácích zápasech.

„Tabulka je velmi vyrovnaná, bude se hrát do posledního kola natvrdo. Je to na kontakt, skóre máme dobré, ale chybí nám body. Domácí zápasy prostě musíme vyhrávat,“ burcuje kapitán Jan Strejček před cestou do Šumperka.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video