Hejtman vyhrál auto, primátor dovolenou. Cen se vzdali | E15.cz

Hejtman vyhrál auto, primátor dovolenou. Cen se vzdali

Jiří Hloušek a Pavel Mokrý

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Štěstí v tombole měli jihomoravský hejtman Michal Hašek a brněnský primátor Roman Onderka. Podělili se o hlavní ceny, které později odmítli.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek a brněnský primátor Roman Onderka mají jen těžko uvěřitelné štěstí. Oba totiž získali na XVII. Brněnském předvánočním galavečeru dvě hlavní ceny. Hejtman odjel v novém automobilu, primátor má letět do Egypta.

Zbylých 198 cen si odnesli lidé, kteří si za tři sta korun koupili lístky do tomboly. Akci pořádala v sobotu 19. prosince brněnská firma SNIP & CO, která ruku v ruce spolupracuje jak s vedením Jihomoravského kraje, tak s Magistrátem města Brna.

V sále nastalo po losování mrazivé ticho a návštěvníci hromadně opouštěli hotel Voroněž, kde se galavečer konal. Zřejmě nevěřili, že dva vysocí politici měli tolik štěstí.

„Na rozdíl od pořadatelů a losujících si pravděpodobnost, že hlavní a druhou cenu vyhrají hejtman a primátor při dvou tisících prodaných lístků sami rychle spočítali,“ píše na svém blogu Mirek Kraft, který na kauzu upozornil.

Morávek: Podvod? Ne, štěstí

Majitel agentury Jiří Morávek ovšem tvrdí, že o podvod nešlo.

„Byla to charitativní dobročinná tombola. Výtěžek putoval do zdravotnických zařízení. Dozoroval jí státní dozor s notářkou. Losování se přenášelo kamerou do sálu, takže vše bylo mimořádně korektní. Prodalo se 998 losů, výtěžek akce byl téměř sedm set tisíc korun,“ řekl Morávek.

Jestliže si tedy Hašek koupil padesát losů, mohl si zvýšit štěstí na výhru. „Tak to mohl udělat každý,“ upozornil Morávek s tím, že hejtman vzkázal, že auto Ford Fiesta věnuje na další charitativní účely.

Ještě nikdy v historii charitativní akce, která se před Vánocemi konala již po sedmnácté, hlavní ceny nevyhrál žádný z politiků. Kuriozní bylo, že zájezd pro Onderku vylosoval herec Zdeněk Junák, auto pro Haška vylosoval primátor.

Hašek i Onderka tvrdí, že výhrou podpoří další charitativní akce. „Ještě na galavečeru jsem požádal organizátory, aby mi vytipovali dobročinné organizace, kterým bychom se ženou mohli auto předat jako dar manželů Haškových,“ řekl dnes Hašek ČTK. Onderka chce výhru věnovat do tomboly některého z plesů letošní sezony.

Autor: Jiří Hloušek a Pavel Mokrý

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video