Hennlich otevřel vývojové centrum v Litoměřicích za 120 milionů | e15.cz

Hennlich otevřel vývojové centrum v Litoměřicích za 120 milionů

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Litoměřická společnost Hennlich Industrietechnik otevřela nově dostavenou část areálu, jehož součástí je i Výzkumné a vývojové centrum. Stavba za 120 milionů korun umožní firmě další rozvoj produktů zaměřených především na ochranu životního prostředí a využívání obnovitelných zdrojů energií. Zhruba čtvrtinu prostředků na největší investici v historii firmy získala společnost z Operačního programu podnikání a inovace spolufinancovaného ze zdrojů Evropské unie, uvedl Hennlich.

Díky investici se rozšířil stávající areál firmy na dvojnásobek. To umožní její další rozvoj v dlouhodobě perspektivních oborech. „Náš vývoj a výzkum bude směřovat do produktů z oblasti využívání obnovitelných zdrojů energií, jako jsou například bioplynové stanice, geotermální kolektory nebo kogenerační jednotky pro „Smart grids“. To jsou obory, kterými se již zabýváme, ale cítíme šanci se v nich ještě výrazněji prosadit nejen na domácím trhu,“ řekl jednatel společnosti Hennlich Industrietechnik Pavel Šumera.

Dostavbu budovy vyprojektoval architektonický ateliér CASUA. Autorem návrhu je Ing. arch. Zuzana Hamanová. Generálním dodavatelem stavby byla společnost BAK stavební společnost. Nová budova zahrnuje výrobní a administrativní část a samotné výzkumné a vývojové centrum. Výrobní činnosti budou mít přímou návaznost na výzkumné, vývojové a inovační aktivity tohoto centra. Ve výrobní části areálu se bude firma Hennlich Industrietechnik zabývat mimo jiné výrobou nakládacích zařízení pro bezprašnou nakládku sypkých hmot a dalších nově vyvinutých zelených technologií. Díky tomu bude moci realizovat dlouhodobý plán zvýšení podílu vlastní výroby.

Celý nový areál je i šetrný vůči životnímu prostředí. Stavba proto byla nominována na prestižní cenu Česká energetická a ekologická stavba. „Celý areál je vytápěn tepelnými čerpadly, která využívají hloubkové vrty. V létě tyto vrty zajišťují také ekologické chlazení administrativní i výrobní části areálu. Místo klasického způsobu vytápění a chlazení využíváme nízkoteplotní sálavý systém vytápění a chlazení pomocí kapilárních rohoží. „Dešťovou vodu neodvádíme kanalizací, ale zasakujeme na vlastním pozemku,“ doplnil Šumera. Jako jedna z prvních firem v regionu vyčlenila firma Hennlich Industrietechnik v nové části areálu prostor pro zřízení baby clubu. „Dlouhodobě se zaměřujeme na oblast společenské odpovědnosti a rovných příležitostí. Součástí toho je také vybudování Baby clubu Hennlich, v kterém mohou předškolní děti našich zaměstnanců aktivně trávit čas v době, kdy jejich rodiče pracují, a přitom jim být stále nablízku,“ doplnil Šumera.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery