Hlavnímu hráči trhu s mobilními technologiemi Lenovo stoupl zisk | E15.cz

Hlavnímu hráči trhu s mobilními technologiemi Lenovo stoupl zisk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největšímu světovému výrobci osobních počítačů, čínské společnosti Lenovo, stoupl čistý zisk v prvním čtvrtletí jejího finančního roku o 23 procent. Společnosti, která se mění v hlavního hráče na trhu s mobilními technologiemi, pomohlo výrazné zvýšení prodeje chytrých telefonů a dalších mobilních zařízení.

Lenovo za tři měsíce do konce června vydělala 214 milionů dolarů, což je 4,7 miliardy korun. Celkový příjem jí meziročně stoupl o 18 procent na 10,4 miliardy dolarů, přičemž výrazné zisky zaznamenala v Evropě.

Tržby z prodeje tradičních stolních počítačů se zvýšily o pětinu na tři miliardy dolarů. Na celkovém příjmu se podílely z 29 procent. Tržby s prodeje mobilních zařízení se meziročně zvýšily o 32 procent. Firma očekává, že prodej těchto zařízení bude tvořit podstatnou část jejích budoucích příjmů.

15,8 milionu mobilů

Lenovo také oznámila, že vůbec poprvé prodala víc smartphonů než osobních počítačů. Prodej těchto přístrojů jí meziročně stoupl o 39 procent na rekordních 15,8 milionu mobilů.

Čínská společnost posílila své postavení na trhu, když v lednu koupila od americké společnosti IBM Corporation její divizi levných počítačových serverů za 2,3 miliardy dolarů. O týden později koupila od Googlu výrobce mobilních telefonů Motorola Mobility za 2,9 miliardy dolarů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video