Horské areály v Karlovarském kraji jsou pro lyžaře připraveny | E15.cz

Horské areály v Karlovarském kraji jsou pro lyžaře připraveny

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lyžařské areály ve vyšších polohách Karlovarského kraje jsou zasněžené a připravené o svátcích přijmout lyžaře. Ani oteplení, které přišlo na počátku týdne se výrazně na kvalitě sjezdovek neprojevilo, na svazích leží většinou technický sníh, zjistila mezi provozovateli areálu ČTK.

Na Božím Daru jsou v provozu vleky na Novaku, jezdí i vlek za hotelem Praha. „Podmínky jsou dobré. Sice se oteplilo, ale u nás nyní sněží, takže lyžaři mohou přijet,“ řekla ČTK Alena Formáčková z božídarského infocentra. Na Božím Daru leží do 28 centimetrů sněhu, na sjezdovkách většinou technického.
Také na Klínovci by o svátcích už měla být většina vleků v provozu. „Lyžujeme na sjezdovkách Dámská, Pařezovka, U zabitýho, Slalomák a Turistická. Dnes se otevřela také Přemostěná. V provozu je lanová dráha A a pět vleků. Připravujeme spuštění vleku D. Areál tedy bude na Vánoce opravdu kompletně v provozu,“ informovali dnes provozovatelé areálu na Klínovci.
Postupně se sezona rozjíždí i na Bublavě, kde jsou po zasněžování v minulých dnech velmi dobré lyžařské podmínky. V provozu je vleky na středním Bleibergu a dětském hřišti.
Areály v nižších polohách ale zatím mají nedostatek sněhu, protože přírodního sněhu bylo málo a oteplení v posledních dnech znemožnilo zasněžování.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video