Hyundai plánuje uvést na trh luxusní elektromobil | E15.cz

Hyundai plánuje uvést na trh luxusní elektromobil

Hyundai plánuje uvést na trh luxusní elektromobil
Hyundai Genesis Coupe
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

ČTK

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor hodlá uvést na trh luxusní elektromobil pod svou značkou Genesis. Na autosalonu v jihokorejském městě Pusan to dnes řekl viceprezident společnosti Manfred Fitzgerald. Kdy by firma nový elektromobil mohla začít prodávat, ale neupřesnil.

„Domnívám se, že plně elektrická vozidla se stanou budoucností automobilového průmyslu,“ řekl Fitzgerald, který má na starosti strategii luxusní značky Genesis. Automobilka o založení samostatné značky Genesis informovala začátkem loňského listopadu. Firma doufá, že jí značka pomůže zvýšit zisk a posílí její pozici na rychle rostoucím trhu s luxusními automobily.

Na autosalonu v Pusanu společnost Hyundai představila benzinový automobil G80, který je druhým modelem v rámci značky Genesis po vozu G90, uvedla agentura Reuters. Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou společností Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě.

Čína sází na elektromobily, mají napomoci snížit znečištění ovzduší

Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájil sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u Žiliny na Slovensku.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!