IBM bude nabízet iPady a iPhony firemním uživatelům | E15.cz

IBM bude nabízet iPady a iPhony firemním uživatelům

IBM bude nabízet iPady a iPhony firemním uživatelům
iPad (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Janitors via Flickr

ČTK

Společnosti International Business Machines (IBM) a Apple se dohodly na partnerství. Firmy budou společně vyvíjet aplikace pro řízení podnikových procesů pro přístroje iPhone a iPad. Navíc, IBM bude exkluzivně tyto přístroje nabízet firemním zákazníkům. Přístroje s novými aplikacemi mají být k dispozici od podzimu.

IBM se snaží více zaměřit na software a služby, aby vyrovnala pokles v divizi hardwaru. Firma doufá, že software bude mít do roku 2015 na jejím celkovém zisku poloviční podíl.

IBM plánuje více než 100 firemních aplikací zaměřených na specifické problémy v odvětvích jako maloobchod, zdravotní péče, bankovnictví, cestovní ruch, doprava a telekomunikace. V rámci partnerství budou firmy nabízet služby zaměřené na bezpečnost, správu mobilních přístrojů a velkých objemů dat a analýzy.

Firmy chtějí také rozvinutou cloud služby optimalizované pro iOS, mobilní operační systém Applu. Přístroje by měly fungovat prostřednictvím mobilního operátora, kterého si vybere klient, napsala agentura Reuters. Podle odborníků je zatím obtížné říct, jak významná bude dohoda. „Je to těžké zjistit bez podrobností,“ řekl BBC analytik firmy Gartner Ken Dulaney.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!