Instagram bojuje proti nenávistným komentářům, filtr je automaticky smaže | E15.cz

Instagram bojuje proti nenávistným komentářům, filtr je automaticky smaže

Instagram má 150 milionů aktivních uživatelů
Instagram má 150 milionů aktivních uživatelů
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

mit

Sociální síť Instagram, která slouží především ke sdílení fotografií pomocí mobilních telefonů, se rozhodla bojovat proti nenávistným komentářům. Díky novému filtru nezobrazí nevhodné příspěvky od ostatních uživatelů.

Systém zabraňující zobrazování nevhodných příspěvků a slovních spojení v současnosti funguje na mnohých internetových stránkách a fórech, systém Instagramu je však od konkurence odlišný. Nový nástroj umožňuje každému uživateli vytvořit si vlastní seznam „zakázaných“ slov a znaků, které nechce, aby se v komentářích pod jeho příspěvky objevily.

„Víme, že podobné nástroje nejsou komplexním řešením celého problému, ale společně můžeme z Instagramu vytvořit místo, kde se lidé nebudou bát vyjádřit svůj názor,“ uvedl k uvedení nové služby Kevin Systrom, ředitel Instagramu.

Novou funkci představila americká zpěvačka Taylor Swift, která nedávno v komentářích na Instagramu čelila kvůli sporu s Kim Kardashian nenávistným příspěvkům rozzlobených fanoušků.

Instagram tak následuje jiné sociální sítě, které se také snaží bojovat proti nevhodným projevům u příspěvků. Například Twitter nyní umožňuje zobrazovat pouze taková upozornění na aktivitu, která se týkají lidí, jež uživatel sleduje. To by mělo zabránit spamování a označování uživatelů, kteří tak na aktivitu „haterů“ nebudou upozorňováni.

Mnohým uživatelům však přehnané ochranářství vadí a považují ho za omezení svobody vyjádření. Veřejně poslal například kritický dopis vedení Facebooku šéfredaktor norského deníku Aftenposten Espen Hansen. Reagoval tak na krok Facebooku, který se rozhodl ze své sítě odstranit fotografii držitele Pulitzerovy ceny Nicka Uta. Ta pochází z období vietnamské války a zobrazuje nahou devítiletou dívku, která utíká z oblasti zasažené napalmem.

Podle Hansena se tímto Mark Zuckerberg stylizuje do pozice „nejmocnějšího redaktora na světě“, když se snažil cenzurovat historicky velmi důležitý okamžik. Facebook po nátlaku veřejnosti fotografii na síť vrátil, zároveň však dodal, že v podobných situacích musí balancovat mezi zobrazováním nahého dítěte a uměleckým ztvárněním situace.

Instagram nově přidal funkci pinch to zoom Více na: http://digiarena.e15.cz/instagram-nove-pridal-funkci-pinch-to-zoom

Autor: mit

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.