iPad ano, iPhone ne. Nová pravidla pro elektroniku na palubě letadel | E15.cz

iPad ano, iPhone ne. Nová pravidla pro elektroniku na palubě letadel

iPad
iPad
• 
ZDROJ: E15 Zdenek Peceny
Podle The New York Times by měl americký FAA (Federální úřad pro letectví) koncem roku oznámit uvolnění pravidel pro používání osobní elektroniky na palubách letadel. Jde tedy „pouze“ o USA, ale světové letecké autority jsou úzce provázané, FAA je velmi silným hráčem a můžeme očekávat, že co projde v Americe, prosadí se i jinde ve světě.

Základní myšlenkou je povolit používání iPadů (v Evropě bychom použili obecnější výraz „tabletů“) a laptopů také při vzletu a přistání. Mobilní telefony zůstanou i nadále zcela vypnuté. Rozhodnutí je plánované jako reakce na nátlak několika zájmových skupin, které na FAA naléhají, aby uvolnila pravidla, nebo předložila pádný důkaz škodlivosti osobní elektroniky za letu.

Asi sami tušíte hlavní problém tohoto návrhu v praxi. Budou snad letušky zkoumat, jestli zrovna ten váš iPad má slot pro SIM kartu? A jaký je rozdíl mezi iPadem a iPhonem v off-line, neboli „leteckém režimu“?

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.