Italský reproduktor se obejde bez napájení. K provozu mu stačí svíčka | E15.cz

Italský reproduktor se obejde bez napájení. K provozu mu stačí svíčka

Reproduktor Pelty
Reproduktor Pelty
• 
ZDROJ: Pelty

bru, Tomáš Holčík

Share on Facebook Messenger
Návrháři z italského Milána přišli se zajímavým využitím zařízení, které obvykle nachází uplatnění v ledničkách. Výsledkem je reproduktor, který ve svému provozu potřebuje jen hořící svíčku. Pokud se najde dost zájemců, chtějí jej vyrábět.

Reproduktor se zrodil v hlavě Gianlucy Gamby, který nebyl spokojený se vzhledem svého bezdrátového reproduktoru, který se navíc rychle vybil. Rozhodl se vyrobit vlastní přístroj. Výsledkem osmnáctiměsíčního vývoje je reproduktor Pelty ze skla, keramiky a dřeva.

Bluetooth reproduktor, který aktuálně sbírá finance na serveru Indiegogo, svou podstatu naznačuje už v názvu. Obsahuje totiž Peltierův článek, který vytváří elektrickou energii při rozdílu teplot mezi jeho dvěma částmi.

Peltiéry se používají často pro chlazení, tedy kdy naopak přivedení elektrické energie jednu stranu zahřívá a druhou ochlazuje. Nejčastěji je najdete v autochladničkách, občas i jako chladič procesoru v počítači.

Se slevou pro ty, kteří se do nápadu rozhodnou investovat mezi prvními, Pelty stojí 229 dolarů, což je výrazně nad úrovní obyčejných Bluetooth reproduktorů.

Autor: bru, Tomáš Holčík

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.