Jak si designér Jaguaru nakonfiguroval svůj F-Pace? Celkem fádně... | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Jak si designér Jaguaru nakonfiguroval svůj F-Pace? Celkem fádně...

Milan Lažanský

Ian Callum, šéfdesignér Jaguaru, si naspecifikoval model F-Pace dle svého gusta. Sám jej ale užívat nebude. Automobilka vůz prodala v dražbě. Výtěžek z prodeje poputuje na charitu.

Když si designér konfiguruje auto, které sám navrhl, možná byste očekávali divoké barvy a zvýraznění designových křivek. U Iana Calluma to tak nefunguje, což ukázal při návrhu F-Pace Designer Edition.

Zvolil šedou barvu Storm Grey, černě lakovaná 22 palcová kola a paket Black, který černým lakem zakryje okenní lišty, masku chladiče a další prvky. Ty jsou standardně stříbrné.

Nastává konec velkých motorů? Jaguary a Land Rovery budou více elektrické než spalovací

V interiéru najdeme tmavé kožené čalounění s kontrastním světlým prošíváním. Technicky se jedná o vrcholnou motorizaci V6 S. To znamená kompresorem přeplňovaný třílitrový šestiválec o výkonu 380 koňských sil.

Ve Wolfsburgu vzdávají hold Tatře 87. Zařadili ji mezi automobilové milníky

Callum si ovšem svůj výběr umí odůvodnit. "Navrhovat design modelu F-Pace, to byla opravdová výzva. Na výsledek jsme opravdu hrdí. Tato Designer Edition je esencí mého F-Pace. Najdete zde úžasnou kombinaci tmavě šedé, která je zvýrazněna černým paketem. Dvaadvacetipalcová kola dodávají vozu dynamiku, i když zrovna jen stojí," říká Callum.

Holky a mašiny. Podívejte se, jak tato kombinace vypadala v dobách našich dědečků

Nakonec za tento unikát zaplatil v dražbě neznámý člověk v přepočtu 3 301 832 korun, což je o téměř milion korun více než činí ceníková cena.

Autor: Milan Lažanský
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!