Japonce na jaderný útok upozorní mobilní telefon | E15.cz

Japonce na jaderný útok upozorní mobilní telefon

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na upozornění prostřednictvím mobilních telefonů jsou Japonci zvyklí. Běžně dostávají výstražná oznámení o živelních pohromách, jako jsou tsunami nebo zemětřesení. Od příštího týdne budou dostávat i upozornění v případě odpálení balistických střel v blízkosti japonských ostrovů.

Japonská vláda rozhodla o zařazení nukleárního ohrožení do výstražného systému J-Alert na základě nedávných testovacích odpalů balistických střel z nedaleké Severní Koreje, informovala agentura Jiji Press.

V případě odpálení dalších střel dostanou oznámení na mobil všichni zákazníci největších japonských operátorů, který jsou NTT Docomo, KDDI a SoftBank. Stejná data o případných balistických střelách budou dostávat i lokální úřady, aby o nebezpečeí mohly informovat i prostřednictvím lokálního rozhlasu.

Japonsko čelí hrozbám severokorejských raket s železnou pravidelností. Přestože drtivá většina odpalů je v případě KLDR jen aktem zastrašování, nevyzpytatelnost diktátorského režimu nutí zemi být stále v pohotovosti.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video