Japonci mohou přátelům předvést model miminka z pryskyřice | E15.cz

Japonci mohou přátelům předvést model miminka z pryskyřice

Japonci mohou přátelům předvést model miminka z pryskyřice
Pryskyřičný model plodu
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Rodiče, kteří v Japonsku čekají dítě a nemohou se dočkat, aby ukázali světu, jak bude jejich potomek vypadat, už mají řešení. Nyní si mohou koupit trojrozměrný model svého plodu vyrobený z umělé pryskyřice a předvádět ho přátelům.

Devět centimetrů vysoký bílý model nenarozeného dítěte uzavřený v průhledném bloku ve tvaru matčina břicha je vyroben na 3D tiskárně na základě snímku z magnetické rezonance.

„Protože je to jen jednou za život, když čekáte právě tohle dítě, dostáváme žádosti o modely od žen, které nechtějí zapomenout pocity a zkušenosti z tohoto období,“ řekl Tomohiro Kinošita ze společnosti FASOTEC, která tuto službu nabízí.

Miminko jako přívěsek k mobilu

„Tvar andílka“, jak se produkt jmenuje, stojí 100 tisíc jenů (asi 24 tisíc korun) a firma ho dodává i s miniaturní verzí, kterou si zákazníci mohou připnout třeba k mobilnímu telefonu. Mnoho převážně mladých Japonek si tímto způsobem svá poutka na mobily zdobí.

Trojrozměrný model plodu jako přívěšek k mobiluTrojrozměrný model plodu jako přívěšek k mobiluAutor: Profimedia.cz
Miniaturní verze modelu miminka, vhodná třeba jako přívěsek k mobilnímu telefonu

Společnost uvádí, že ideální doba pro pořízení skenu je v osmém nebo devátém měsíci těhotenství. A pro ty, kdo by měli raději o něco levnější variantu, začne firma od letošního prosince nabízet stejně provedenou tvář plodu za 50 tisíc jenů.

Trojrozměrné tiskárny existují už několik desetiletí, ale až nedávné pokroky v technologiích znamenají, že si 3D tiskárny dobývají oblibu v řadě oborů. Tyto přístroje fungují obdobně jako běžné tiskárny, ale namísto inkoustu na papír či jiný povrch skládají vrstvy materiálu na sebe a postupně tak vytvářejí kopii zadaného trojrozměrného předmětu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!