Japonci vyrobili prádlo, které potlačuje zápach | E15.cz

Japonci vyrobili prádlo, které potlačuje zápach

Homer Simpson, ilustrační foto
Homer Simpson, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTKl, nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Z krále rokenrolu a zároveň z marketingových žvástů si střílí jedna ze simpsonovských epizod, v níž si Homer Simpson pořizuje "speciální oblek", jaký nosil Elvis Presley – "potem se vlastně čistí," říká úlisný prodavač a Homer je navýsost spokojen... Ale realita opět dostihla nadsázku a dnes japonská textilka Seiren vyrábí slipy, které jsou schopné potlačit zápach.

Japonská textilka Seiren několik let bádala nad tkaninou, která by likvidovala ze spodního prádla případný zápach. A přišla na to, takže teď vyrábí slipy schopné zápach potlačit. Původně byl výrobek určen nemocnicím, ale pro velký zájem veřejnosti se začal prodávat na celém trhu. Informoval o tom dnes mluvčí společnosti Nami Jošida.

„Trvalo nám několik let, než jsme vymysleli slipy, které budou pohodlné a schopné rychle likvidovat výrazný zápach. Původně jsme mysleli na nemocnice a zdravotnické provozy, ale začal je nakupovat velký počet běžných občanů, zejména podnikatelů, kteří tráví celé dny na jednáních,“ řekl Jošida.

Tajemství tkaniny bez zápachu spočívá v tom, že jsou do vlákna zapracována miniaturní keramická zrníčka. Firma technologii rozšířila už na 22 výrobků od protizápachových bot po košile schopné absorbovat pach z podpaždí.

Japonci velmi dbají na diskrétnost, takže například případné zvuky z toalet kryjí ptačím zpěvem nebo zurčením vodopádu.

Autor: ČTKl, nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video