Jezdí. Ale jen na zkoušku

Cestující se v Plánické ulici dočkali autobusů. Na Domažlickém předměstí ale zatím doufají marně.

Nové paneláky tu rostou jako houby po dešti a zájem o bydlení převyšuje nabídku. Jen s dopravou na tom bylo sídliště v Plánické ulici špatně. Městský autobus zajížděl na zastávku u prvních domů. Ti, co bydlí nejdál, museli dojít přes pět set metrů pěšky. „Když potřebuji nakoupit, vycházím raději o patnáct minut dřív, abych autobus stihla. Když vozím dceru do školky, je to ještě dřív,“ stěžuje si Petra Opatrná.

Situaci teď mladé mamince i dalším lidem ze sídliště značně ulehčila nová zastávka. Autobusy jezdí až k místnímu kruhovému objezdu. Ale jen ve všední dny. Ovšem ještě není vyhráno. „Zatím je zastávka ve zkušebním provozu. Pokud se do konce listopadu ukáže, že ji cestující moc nevyužívají, zrušíme ji,“ říká František Kocfelda z klatovské radnice. Obyvatelé sídliště v Plánické ulici nebyli jediní, kdo o zastávku v blízkosti bydliště usiloval. Pravidelné linkové spoje by uvítali i lidé na Domažlickém předměstí.

„Tam to zatím není možné. Do úzkých ulic by autobus špatně zajížděl. Není tam ani místo, kde by se otáčel,“ tvrdí Kocfelda. S novou autobusovou zastávkou se ale už příští rok počítá u nemocnice. Nynější zastávka na sídlišti Pod Koníčky by byla od nového objektu moc daleko. Autobus by tak měl zajíždět po Plzeňské ulici až k parkovacímu domu u nemocnice.