Jihokorejci si postaví neviditelný mrakodrap | E15.cz

Jihokorejci si postaví neviditelný mrakodrap

Tower Infinity
Tower Infinity
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihokorejci odsouhlasili stavbu první neviditelné věže světa. Proč neviditelná? Budova bude mít ve třech úrovních rozmístěné po celé své délce kamery. Ty budou snímat okolí a obraz pak bude promítán na LED obrazovky, které budou pokrývat plášť budovy v 500 řadách a utvoří tak dokonalý panoramatický odraz okolí. Nazývají to umělecká kamufláž.

Tower Infinity Autor: Profimedia.cz

Mrakodrap Tower Infinity bude stát v jihokorejském Incheonu poblíž Soulu u mezinárodního letiště. Jde o projekt korejsko-americké kanceláře GDS Architects. V době, kdy se bohaté země předhánějí a chlubí, ve které vyroste nejvyšší nebo nejdražší mrakodrap světa, nechtěli jít tvůrci Tower Infinity stejnou cestou – navrhli tedy skoro neviditelný mrakodrap s výškou „pouhých“ 450 metrů.

Stavba o celkové podlahové ploše 145 500 metrů bude sloužit velkým kulturním, sportovním a ekologickým akcím. Termín dokončení Tower Infinity zatím není znám.

Tower Infinity Autor: Profimedia.cz

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.