Jihokorejští chirurgové mění turisty do podoby celebrit | E15.cz

Jihokorejští chirurgové mění turisty do podoby celebrit

Korejské hostesky si kreslí
Korejské hostesky si kreslí
• 
ZDROJ: Petr Horky

nos, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jižní Korea se stává Mekkou plastické chirurgie. Asijští filmoví fanoušci se chtějí podobat svým heckým idolům.

Bylo to zhruba v polovině prvního desetiletí tohoto tisíciletí, když jihokorejský plastický chirurg Ču Kwon zaznamenal první případy Číňanek, které mířily na jeho kliniku, přestože v zahraničí služby nijak nepropagoval. „Nějakým způsobem si k nám našly cestu… a prakticky všechny říkaly, že chtějí tvář jako I Jong-e,“ řekl chirurg s odvoláním na přední jihokorejskou herečku, která hrála v seriálu Klenot v paláci, jenž ji proslavil po celé Asii, napsala agentura AFP.

To, co tehdy bylo jen slabým pramínkem, se nyní změnilo v příliv Číňanek, které zaplavují Čuovo Středisko plastické chirurgie, jež patří mezi největší v zemi, stejně jako mnoho dalších klinik. Láká je sem touha nechat se chirurgicky změnit po vzoru jihokorejských celebrit, které berou Asii útokem.

Korejská vlna pop-kultury si za poslední desetiletí stihla vybudovat nadšenou fanouškovskou základnu v Číně, jihovýchodní Asii i Japonsku. Jihokorejské televizní seriály okupují hlavní vysílací časy a korejské popové skupiny vyprodávají koncerty a okupují špičky žebříčků hitparád.

Legendární televizní hity jako Zimní sonáta a Podzimní pohádka pomáhají přitáhnout tisíce zahraničních fanoušků na místa, kde se natáčely, čímž posilují místní turistický ruch.

A nyní si šikovní plastičtí chirurgové, kteří často pomohli jihokorejským hvězdám vylepšit jejich vzhled, užívají neočekávaný rozmach obdobných služeb, jež poskytují zahraničním fanouškům těchto celebrit. Podle vládních údajů celková částka, kterou zahraniční návštěvníci vynaložili na zdravotní služby, dosáhla v loňském roce rekordní výše 116 milionů dolarů. Čtrnáct procent z nich přijelo kvůli zákroku plastické chirurgie nebo vylepšení kůže například injekcemi botoxu.

Téměř polovina všech cizinců, kteří si do Jižní Koreje přijeli nechat vylepšit nos, vypnout kůži na obličeji, zmenšit bradu nebo zpevnit bříško, byla z Číny. Jejich počet se téměř ztrojnásobil z 1657 v roce 2009 na 4400 v roce 2010. „Rozmach 'korejské vlny' rozhodně sehrál klíčovou úlohu v přilákání nových pacientů ze zahraničí,“ řekl Hong Čong-kun, mluvčí Korejské společnosti plastických a rekonstrukčních chirurgů.

Autor: nos, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video