Juck: Usain Bolt Ostravu vždy strhne | e15.cz

Juck: Usain Bolt Ostravu vždy strhne

Jiří Podhájecký Ostrava

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Manažer Zlaté tretry Ostrava Alfonz Juck servíruje fanouškům každým rokem největší esa světové atletiky.

Už je tradicí, že do Ostravy na mítink Zlatá tretra jezdí atleti jako Usain Bolt, Dayron Robles nebo Barbora Špotáková. Všechny tyto slavné atlety a jim podobné oslovuje manažer tretry Alfonz Juck. Šestačtyřicetiletý Slovák působí v roli manažera ostravského závodu od roku 2002. „Každý rok se snažíme oslovit okolo 150 atletů,“ řekl Juck.

Nejdražší je Bolt

Také letošní 49. ročník Zlaté tretry je skvělé obsazený. V Ostravě se představí sprinteři Asafa Powell z Jamajky nebo Kubánec Dayron Robles. Nebude chybět ani atletická megastar Jamajčan Usain Bolt. „Bolt vládne atletice, a i když jeho účast není zrovna zadarmo, jsme rádi, že v Ostravě bude startovat. Bolt je na každém mítinku na světě nejdražší atletickou ozdobou,“ pověděl Juck.
Organizátoři letos vyplatili atletům na startovném přibližně třicet milionů korun. I když do Ostravy jezdí nejlepší světoví atleti, Juck a jeho lidé nikdy nemuseli řešit žádné přehnané požadavky. „Atleti především řeší, zda budou mít kvalitní podmínky pro trénování, chtějí kvalitní ubytování a stravu. Ale to je naprosto normální,“ řekl Juck. Sportovci na ostravském mítinku každoročně zaznamenají několik mimořádných výkonů, které nadchnou diváky i Jucka. „V roce 2003 jsme začínali v IAAF Grand Prix. Bylo skvělé počasí, a navíc mítink záplavily rekordy. V roce 2004 zase padly dva světové rekordy. O rok později zaběhl skvělý čas na sto metrů v dešti Asafa Powell. Rok 2006 to byla rozlučka Honzy Železného ve velké zimě, v roce 2007 zaběhl světový rekord Haile Gebrselassie v hodinovce a v roce 2008 nečekaný světový rekord na 110 metrů překážek v podání Kubánce Dayrona Roblese. Nemůžu ani zapomenout na loňský ročník, kdy všechny strhl a nadchl Usain Bolt,“ zavzpomínal Juck na předešlé ročníky Zlaté tretry.

Juck čeká letos opět velkou show

Příprava každého ročníku Zlaté tretry začíná hned po skončení předešlého. „Nejhektičtější je pro mě ale poslední měsíc. Denně pracuji dvanáct až patnáct hodin. Nejsložitější věcí však je doprava sportovců na Zlatou tretru. Do Ostravy létají letadla jen z Prahy a Vídně. Těch letů není denně moc a dostat všechny k nám a potom od nás, je velmi náročné,“ sdělil Juck. Co se týká výběrů atletů na ostravskou tretru, má Juck v tomhle směru volnou ruku a většinou hlavní slovo. „V posledních dvou letech si ale rád nechám poradit od ředitele mítinku Jana Železného,“ prozradil Juck. A co čeká od letošního ročníku? „Skvělou podívanou, plný stadion, dramatické závody, nějaké rekordy mítinku a hlavně skvělou show Usaina Bolta. Doufám, že se neztratí ani domácí atleti,“ vyjmenovává Juck.

Autor: Jiří Podhájecký Ostrava

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video