K beachi má hrát diskotéka | e15.cz

K beachi má hrát diskotéka

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve Zlíně vznikl třetí kurt pro beach volejbal. Pokřtil ho nedávný turnaj českého poháru mužů.

Horký písek, žhavé slunce, vysoká napnutá síť a volejbalový míč patří v létě neodmyslitelně k sobě. V areálu koupaliště Zelené v Bartošově čtvrti si lidé letos mohou zahrát na novém, už třetím kurtu. Otevřel ho turnaj Českého poháru.

„Sešla se tady slušná konkurence, i když chyběly reprezentační páry. Vítězství si odvezla první nasazená dvojice Jan Čáp a Michal Růčka. Turnaj byl letos vrcholem beachvolejbalové sezony ve Zlíně,“ tvrdí provozovatel zlínského areálu Petr Chromý.

Beach? Házená i tenis

Bývalý extraligový volejbalista tráví v areálu většinu svého času. Ačkoli v minulosti pořádal rok co rok ve Zlíně prestižní beachvolejbalové turnaje, letos příznivci volejbalu na písku žádné hvězdy nejspíš neuvidí. „Přilákat známé hráče něco stojí. Bohužel jsem zatím nesehnal dost peněz. Ještě jsem to ale nevzdal a je možné, že v srpnu by tu mohla exhibice být,“ přemítá Chromý, který sám ještě občas na českém beach- volejbalovém okruhu hraje.

Divákům by však mohly zpestřit léto netradiční sporty. „Chystáme ve spolupráci se zlínskými házenkářkami první ročník beachházenkářského turnaje. Něco podobného už znají v Brně, ve Zlíně to bude premiéra,“ slibuje Chromý.

Areál by mohli využít také ragbisté. Tento sport se už totiž také hraje na písku. Módní začíná být i beachtenis. „Hraje se se speciálním míčkem, který je lehčí a pomalejší než tenisový,“ popisuje Chromý.
Sportovní kalendář na pískových kurtech ovlivnilo letos počasí. „Sezona začala o měsíc později než obvykle. Dokonce jsme museli překládat jeden žákovský turnaj,“ popisuje provozovatel areálu a věří, že léto bude pěkné a teplé.

Nezájem mladých

Na třech hřištích se pravidelně objevují bývalí volejbalisté a rekreační hráči. „Chodí hlavně střední a starší generace, třeba padesátníci. Jako by mladé tento sport ve Zlíně neoslovil,“ diví se Chromý.
Nalákat na kurty by je mohly speciální akce. Například večerní turnaje pro příchozí. Areál má totiž umělé osvětlení. „Večerní hraní je atraktivní, chtěli bychom ho spojit i s diskotékou,“ hledá Chromý cestu, jak dostat pod vysokou síť mladé hráče.

„Je to zajímavý nápad. Volejbal moc nehraju, ale tohle bychom s kamarády mohli zkusit. Aspoň by byla legrace,“ zamýšlí se student Jaroslav Perutka ze Zlína.
Nejbližší akcí bude o prvním červencovém víkendu kvalitně obsazený dorostenecký turnaj Gala Cup. „Sejde se tu čtyřiadvacet týmů z celé republiky,“ zve na turnaj Chromý.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery