Kapela Tři sestry křtem nového alba zahájila 30 let Open Air | E15.cz

Kapela Tři sestry křtem nového alba zahájila 30 let Open Air

Tři sestry
Tři sestry
• 

ČTK, zen

Share on Facebook Messenger
Kapela Tři sestry, která v letošním roce slaví 30 let od svého vzniku, dnes v pražském branickém A-parku Ledárny křtem nového alba Fernet underground zahájila třídenní festival Tři sestry 30 let Open Air. Kapela představila novou pódiovou pípu a písně Svatá Petra a Plechový Ježíš. Festival v sobotu vyvrcholí koncertem Tří sester v nových kostýmech.

Kmotry alba se stali samotní členové skupiny. „“ uvedl kapelník Tří sester ing. Magor.

Kapela přímo na pódiu nahrávku polila pivem a šampusem. „Tak to máme pivo, šampus a desku Fernet underground, tady schází snad už jenom hulení,“ konstatoval lídr Tří sester Lou Fanánek Hagen.

Na albu je 13 písní. Kromě klasické sestavy zazní z nahrávky také smyčcový kvartet a v jedné písni se představí přední světový hornista Radek Baborák.

Součástí dnešního programu byla vystoupení písničkáře Záviše a kapel Synové výčepu a Píča. Páteční program nabídne koncerty punkových kapel Horkýže slíže, Visací zámek, Slobodná Európa, Zóna A, a dalších. Festival vyvrcholí vystoupením anglické skupiny Peter and the Test Tube Babies. Závěrečný den oslav 23. května nabídne vedle show Tří sester také koncerty spřízněných kapel E!E, Alkehol nebo Doctor P.P.

Příští týden skupina vyrazí na celorepublikové Tři sestry Radegast Tour, série 21 koncertů začne 30. května v Tvrdonicích. Celoroční oslavy svého vzniku zakončí Tři sestry 22. prosince samostatným koncertem v O2 areně.

Skupinu založili přátelé z pražské čtvrti Braník v roce 1985. Hvězdou původně punkového seskupení je její zpěvák Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec. Tři sestry po řadě klubových vystoupení v roce 1990 vydali debutové album Na Kovárně to je nářez.

O pivo se na šňůře Tří sester postará sládek
Tři sestry před turné vyhlásily: pivo musí všude chutnat výborně a nesmí dojít! A tak bude mít kapela, asi jako první na světě, k ruce vlastního sládka. Ten pohlídá, aby bylo hořkého piva na všech koncertech dostatek, aby chutnalo výborně a bylo správně načepované. Těžký úkol vzal na sebe zkušený obchodní sládek Radegastu, Zdeněk Baszczyňski.

A hlásí, že vše je připraveno. „Máme harmonogram zásobování, aby bylo dobrého piva všude dostatek a to nejen pro kapelu ale taky pro lidi, kteří na koncerty dorazí. Nachystané jsou seřízené výčepy, osobní půllitry pro členy kapely, dostatek kelímků, výčepní jsou proškoleni, aby pivo čepovali správně. Všechny ujišťuju, že si na koncertech vychutnají správnou hořkost Radegastu, který určitě nedojde.“

Kdo vlastně přišel na to, aby kapela měla svého sládka? „Pivo na tour musí být perfektní. Když jsme seděli s lidmi z Radegastu, tak někdo z kapely ze srandy řekl, ať nám tam pošlou rovnou sládka. A z tohoto plácnutí vzešlo to, že na kvalitu piva bude po celé turné dohlížet pan sládek Baszczyňski,“ řekl Lou Fanánek Hagen.
Autor: ČTK, zen

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.