Kapitán: Bez tvrdého tréninku to nejde | E15.cz

Kapitán: Bez tvrdého tréninku to nejde

Share on Facebook Messenger
Kapitán přerovské posádky dračích lodí Moravian Dragons hodnotí sezonu.

Mezi kluby patří ke světové špičce. Dvojnásobný titul mistrů světa z Malajsie letos potvrdili zlatem a bronzem na evropském šampionátu v Maďarsku. A jen tak mimochodem si zajeli na mistrovství republiky pro další dvě medaile. „Máme silnou posádku,“ říká kapitán Moravian Dragons Martin Prchal.

Nejste letos, v porovnání s loňskou veleúspěšnou sezonou, zklamaní?
Určitě ne. Na mistrovství Evropy byla obrovská konkurence. Maďaři a Němci tam testovali národní posádky na mistrovství světa pod hlavičkou klubových týmů. Byli extrémně rychlí. S něčím takovým jsme se loni v Malajsii nepotkali. Přesto jsme obě lodě dokázali porazit, i když ne porážet. Ale zlato z dvoukilometru ukazuje na sílu naší klubové posádky.

Na mistrovství republiky jste ale na zlato nedosáhli. A v bodování Českého poháru jste skončili devátí.
Veškeré naše úsilí a formu jsme směřovali na evropský šampionát. Před republikou už jsme netrénovali. A Český pohár jsme brali spíš jako přípravu. Na více než polovině závodů jsme chyběli. Vrcholem pro nás prostě bylo Maďarsko. A po organizační stránce samozřejmě Přerovský festival dračích lodí. Letošní ročník hodnotím jako zatím nejlepší. Všichni, kteří nám pomohli, zaslouží velké poděkování.

Moravian Dragons patří mezi nejlepší týmy v republice. Jak si to vysvětlujete?
Skoro všichni jsme bývalí kanoisté. To, že umíme pádlovat, hraje obrovskou roli. Druhým důvodem je sehranost a stabilita týmu. Máme už několik let stejné družstvo, známe se. Technikou a sehraností porážíme mnohem mladší a fyzicky silnější týmy. Ale bez tvrdého tréninku by to nešlo. Třeba před loňským mistrovstvím světa jsme absolvovali šestnáct soustředění. Asi to není tolik vidět, protože většinou trénujeme mimo Přerov. Ale člověk nikdy není úplně spokojený a mohli bychom třeba ještě víc trénovat a udržovat fyzičku.

Čím to, že excelujete v závodech na dvě stě metrů a na dva kilometry, a pětistovku jezdíte hůř? Umíme dobře rychlost i tempo. Proto nám jde dvoustovka i dvoukilometr. Pětistovka je ale velice specifická trať. Není to ani sprint, ani vytrvalost. Velkou roli hraje i taktika nebo to, jak pořadatel připraví trať. V Maďarsku nám navíc na pětistovku nepřál los.

Co tým v následujících týdnech čeká?
Od mistrovství Evropy máme vlastně volno. Sešli jsme se pak ještě na mistrovství republiky, ale na to už jsme netrénovali. Během tohoto týdne máme oficiální zakončení sezony, kde budeme řešit, jestli se příští rok vypravíme do Macaa na světový šampionát. Zimní přípravu zahájíme po Novém roce.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.