Karlín Group chystá výstavbu luxusních bytů na Rohanském nábřeží | E15.cz

Karlín Group chystá výstavbu luxusních bytů na Rohanském nábřeží

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Developerská společnost Karlín Group připravuje společně se skupinou Ungelt/Spectrum zahájení výstavby rezidenčního projektu na Rohanském nábřeží v Praze – Karlíně, v sousedství nedávno dokončeného projektu River Diamond. Půjde o další fázi velkého projektu Rivergardens. Objekt by měl zahrnovat přibližně 120 luxusních bytů, architektem projektu je švýcarský ateliér EM2N.

Karlín Group v uplynulých dnech již dokončil výstavbu administrativní budovy Keystone. Na hranici původní karlínské zástavby nároží ulic Pobřežní a Šaldova vznikla nová dominanta čtvrti, která je novodobou interpretací českého kubismu. Projekt rovněž nese rukopis švýcarských architektů Mathiase Müllera a Daniela Niggli z EM2N. Výstavba budovy o celkové rozloze 6500 metrů čtverečních kancelářských a obchodních ploch nejvyššího standardu byla zahájena v březnu 2010. Již v průběhu realizace byl téměř celý objekt pronajat společnosti Průmstav a.s. ze skupiny Vinci Construction a následně zakoupen fondem GLL Real Estate Partners.

„Dokončením projektu Keystone jsme zase o krok dál v realizaci našeho dlouhodobého záměru revitalizace karlínské čtvrti,“ říká Serge Borenstein, prezident Karlín Group. Celkové náklady na projekt dosáhly téměř 500 milionů Kč. Realizaci projektu financovala UniCredit Bank. Stavební práce zajišťovala společnost Průmstav a.s. a na realizaci projektu se vedle Karlín Group a Cornerstone podílely společnosti AED project, MDA Praha a 3L Studio.

Karlín Group pracuje také na rekonstrukci a dostavbě někdejší karlínské haly Kotlárny v Pernerově ulici pro skupinu Zdeněka Bakaly. Stavební práce již byly zahájeny a revitalizovaná průmyslová hala by se měla v budoucnu stát sídlem mimo jiné vydavatelství Economia. Celková rozloha projektu včetně plánované novostavby bude představovat kolem 17 000 metrů čtverečních administrativních ploch a multifunkční prostor. Architektonická přeměna hal byla svěřena ateliéru architekta Ricarda Bofilla, jenž pro Karlín Group uskutečnil již několik projektů, jako například Palác Karlín, Corso Karlín nebo Corso II.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video