Káva za 12 milionů. Vítěz dražby si popovídá se šéfem Applu Timem Cookem | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Káva za 12 milionů. Vítěz dražby si popovídá se šéfem Applu Timem Cookem

Káva za 12 milionů. Vítěz dražby si popovídá se šéfem Applu Timem Cookem
Tim Cook (Profimedia)
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, nos

Šéf Applu Tim Cook se věnuje charitě. Dal do dražby svůj čas na setkání u kávy. To vyvolalo obrovský zájem a aukce vynesla v přepočtu neuvěřitelných 12,3 milionu korun.

Nejdražší kávu na světě ochutná anonymní vítěz dražby o schůzku s Timem Cookem. V internetové aukci se cena posezení u kávy s šéfem Applu vyšplhala na 610 tisíc dolarů (12,3 milionu korun). Výtěžek z aukce získá mezinárodní nezisková organizace The RFK Center for Justice and Human Rights.

Aukce probíhala na stránkách Charity Buzz tři týdny a sama aukční síň ohodnotila setkání s Cookem na 50 tisíc dolarů. Vítězná, dvanáctkrát větší nabídka přišla několik minut před ukončením aukce.

Posezení u kávy se uskuteční v centrále Applu ve městě Cupertino v Kalifornii. Trvat by mělo 30 až 60 minut. Vítěz si může s sebou přivést jednoho hosta. Náklady na cestu a ubytování si musí vítěz uhradit sám.

Přísná kontrola a slib mlčenlivosti

Návštěvníci budou muset podepsat dohodu o mlčenlivosti a podstoupit bezpečnostní kontrolu. Také nebudou moci při setkání posílat tweety nebo blogovat.

Podobnou akci každoročně pořádá i zakladatel investiční společnosti Berkshire Hathaway Warren Buffett, s nimž může vítěz aukce pořádané na portálu eBay posléze poobědvat. Při poslední aukci zaplatil anonym za oběd s Buffettem 3,4 milionu dolarů. Výtěžek jde rovněž na charitu.

Neziskovou organizaci The RFK Center for Justice and Human Rights založili na památku Roberta F. Kennedyho jeho rodina a přátelé.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!