Káva za 12 milionů. Vítěz dražby si popovídá se šéfem Applu Timem Cookem | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Káva za 12 milionů. Vítěz dražby si popovídá se šéfem Applu Timem Cookem

Káva za 12 milionů. Vítěz dražby si popovídá se šéfem Applu Timem Cookem
Tim Cook (Profimedia)
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, nos

Šéf Applu Tim Cook se věnuje charitě. Dal do dražby svůj čas na setkání u kávy. To vyvolalo obrovský zájem a aukce vynesla v přepočtu neuvěřitelných 12,3 milionu korun.

Nejdražší kávu na světě ochutná anonymní vítěz dražby o schůzku s Timem Cookem. V internetové aukci se cena posezení u kávy s šéfem Applu vyšplhala na 610 tisíc dolarů (12,3 milionu korun). Výtěžek z aukce získá mezinárodní nezisková organizace The RFK Center for Justice and Human Rights.

Aukce probíhala na stránkách Charity Buzz tři týdny a sama aukční síň ohodnotila setkání s Cookem na 50 tisíc dolarů. Vítězná, dvanáctkrát větší nabídka přišla několik minut před ukončením aukce.

Posezení u kávy se uskuteční v centrále Applu ve městě Cupertino v Kalifornii. Trvat by mělo 30 až 60 minut. Vítěz si může s sebou přivést jednoho hosta. Náklady na cestu a ubytování si musí vítěz uhradit sám.

Přísná kontrola a slib mlčenlivosti

Návštěvníci budou muset podepsat dohodu o mlčenlivosti a podstoupit bezpečnostní kontrolu. Také nebudou moci při setkání posílat tweety nebo blogovat.

Podobnou akci každoročně pořádá i zakladatel investiční společnosti Berkshire Hathaway Warren Buffett, s nimž může vítěz aukce pořádané na portálu eBay posléze poobědvat. Při poslední aukci zaplatil anonym za oběd s Buffettem 3,4 milionu dolarů. Výtěžek jde rovněž na charitu.

Neziskovou organizaci The RFK Center for Justice and Human Rights založili na památku Roberta F. Kennedyho jeho rodina a přátelé.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!