Když se nedaří, kouče Medveckéh o svrbí ruce. Znovu by popadl míč | e15.cz

Když se nedaří, kouče Medveckéh o svrbí ruce. Znovu by popadl míč

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Basketbalový trenér Dušan Medvecký si letos poprvé užívá role hlavního trenéra. V týmu NH Ostrava chce spoléhat hlavně na obranu.

Ještě loni stál Dušan Medvecký na střídačce basketbalistů NH Ostrava jako asistent kouče Zdeňka Hummela. Letos se role vyměnily. Medvecký se posunul na post hlavního trenéra a Hummel zůstal v klubu jako poradce. Zdá se, že to nebyla od vedení klubu špatná volba. Mužstvo z Ostravy se drží v horní polovině tabulky.

Jak si užíváte basketbal z pozice hlavního trenéra?

Musím přiznat, že jsem se cítil nejlépe po pěti odehraných kolech. Pak ale přišly dvě porážky a já jsem trochu spadnul z hrušky. Ty porážky mě hodně mrzí, protože jsme prohráli s Kolínem a v Ústí nad Labem, což jsou týmy, které bychom měli přehrát. Teď nezbývá, než body nahnat v zápasech se silnějšími soupeři.

Vzaly vám porážky radost z basketbalu?

Ne, jsem stále nadšený. Dělám práci, kterou miluju. Zabývám se basketem vlastně celý život.

Vedl vaše první trenérské kroky Zdeněk Hummel, váš nynější poradce?

Určitě si od něho nechám poradit. Je to výborný trenér, ale já jsem se učil taky od jiných. Mám za přítele Američana, který má spoustu zkušeností z německé bundesligy a který mi často poskytne velmi cenné rady. Rovněž jsem byl na několika stážích a na DVD si často pouštím záznamy, které se týkají basketbalu.

Jak se od loňska změnila vaše spolupráce s trenérem Hummelem?

Naše spolupráce byla a je velmi dobrá. Co se týče prohození pozic a zodpovědností z nich vyplývajících, ani v tomto směru to pro mě není nic nového. Býval jsem pod tlakem jako hráč, teď je to podobné.

Jaké vám ostravské vedení vytyčilo cíle?

Ukončit sezonu do šestého místa. Všechno ostatní bude neúspěch.

Tým se změnil. Přišli noví neokoukaní hráči. Kdo z nich ve vás zanechal nejlepší dojem?

Brali jsme hlavně kluky, kteří hrají pro tým. Pět kol to tak i vypadalo. Poslední zápasy ale ukázaly, že cizinci, kteří k nám přišli, mají sklony hrát sami na sebe. To je špatně. Nechtěl bych ale nikoho hodnotit. Uvidí se až po sezoně.

Odešel talentovaný Lukáš Palyza, který tým v loňské sezoně bodově táhl. Jak moc chybí?

To není otázka na mě, ale spíše na hráče, kteří s ním loni hráli. Je pravda, že Lukáš byl na palubovce hodně platný a jsem sám zvědavý, jak se jeho kariéra bude dále rozvíjet.

Nesvrbí vás ruce, když se vašim svěřencům zrovna nedaří? Nemáte chuť zapojit se do hry?

To víte, že jo. Hlavně v utkáních, kdy se moc nedaří, ale doba aktivní kariéry je pro mě dávno pryč. Teď se budu snažit prosadit jako trenér.

Jaká je vaše basketbalová filozofie?

Už jako hráč jsem tvrdil, že základ k dobrému výsledku je obrana. To se nezměnilo ani teď. Proto jsem zklamaný, že nás přehrály týmy, které bychom měli jasně porazit.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery