Když wellness, tak v zimní zahradě | E15.cz

Když wellness, tak v zimní zahradě

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Zimní zahrady jsou prodlouženou rukou interiéru. Dnešní realita je ovšem taková, že už nejsou místem pouze pro skleníkové pěstování jižních rostlin, ale stále častěji se stávají prostředím pro oddychové aktivity celé rodiny, a to včetně wellness procedur.

„Způsoby experimentálních staveb zimních zahrad před 15 lety, kdy se vzal neznámý plastový profil, zasklil se, zešikma spojil a navzájem propojil do celkové konstrukce, jsou již naštěstí úplně pryč. Moderní způsoby využívání zimních zahrad donutily jak výrobce, tak uživatele přestat experimentovat a začít využívat systémová konstrukční řešení, která jsou připravena připravit takový interiér, který odpovídá standardnímu pokoji, případně domácímu relaxačnímu centru s wellness a spa,“ uvádí Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel firmy DAFE – PLAST, Jihlava s.r.o., předního českého výrobce plastových, hliníkových oken a zimních zahrad, který doplňuje: „ Doba dnes pokročila natolik, že ten, kdo investuje své finance do zimní zahrady, tak si dobře uvědomuje, že zasklení typu polykarbonátu nesplní nic z toho, co očekává od zasklení svého druhého obývacího pokoje.“

Interiéry zimních zahrad mají často vše řešeno jako klasická obytná místnost v domě, tedy od podlahového topení, po regulaci teploty až po automatický posuv žaluzií.

Wellness pro dva: Kde zažijete opravdovou romantiku? Tipy z Čech i Moravy. Více zde >>>

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video