Kingston uvádí nejvýkonnější flash disk s kapacitou 1 TB pro USB 3.0 | e15.cz

Kingston uvádí nejvýkonnější flash disk s kapacitou 1 TB pro USB 3.0

Karel Javůrek

Karel Javůrek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Kingston představila dva nové modely do své řady výkonných flash disků, které se pyšní vysokou rychlostí čtení i zápisu.

Na pouhé mezigenerační zvýšení rychlosti je zaměřen flash disk DataTraveler Ultimate (třetí generace) s rychlostí čtení 150 MB/s a při zápisu pak 70 MB/s. K dostání by měl být ve standardních kapacitách 32 GB či 64 GB, cena zatím nebyla uvedena, měla by ale odpovídat konkurenčním flash diskům v této třídě.

Zajímavější je ale flash disk Kingston DataTraveler HyperX Predator, který má kapacitu až 1 TB a jeho rychlost čtení je až 240 MB/s a zápis slušných 160 MB/s. Tyto rychlost lze samozřejmě dosáhnout jen při připojení přes rozhraní USB 3.0. Kingston se chlubí i kvalitní zpracováním šasi.

V prodeji se nyní objeví zatím 512GB verze za cenu kolem 1 750 dolarů (přibližně 40 tisíc Kč s DPH), terabajtový model bude k dispozici do konce prvního čtvrtletí. Cenu lze pochopitelně předpokládat přibližně dvojnásobnou. Kingston u těchto flash disků nabízí pětiletou záruku, což je jistě pro tento typ produktů poměrně zajímavá nabídka.

Zdroj: Živě.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video