Kiss. Rockeři nestárnou. Nikdy | e15.cz

Kiss. Rockeři nestárnou. Nikdy

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rockové legendy vyprodaly ČEZ Arénu. A diváci, napříč generacemi, zahrnuli legendy ovacemi.

Po předkapele zahrnul pódium velký černý závěs s obrovským nápisem KISS. A hala, naplněná jedenácti tisíci diváky, musela čekat. Ovšem čekání vůbec nudné být nemuselo. Stačilo se dívat kolem sebe, kdo nelitoval tisícovky za lístek a na koncert přišel. Dorazili důchodci, prošedivělé máničky, stejně jako puberťáci. Mnozí z nich s bíločerně pokreslenými tvářemi, tak, jak to KISS začali praktikovat při svém vzniku v roce 1973/!/. A k tomu přišly i maminky s tričky s nápisy KISS a k tomu s sebou vzaly i děti. Kapela vystoupila v Česku už několikrát, ale v Ostravě vůbec poprvé. Navíc od minulých koncertů přijela propagovat i svou novou desku Sonic Boom. S novou deskou u těchto veteránů už nikdo nepočítal, a nejspíš ani oni sami.
Pár minut po deváté večer začalo dvouhodinové peklo. Na velkoplošných obrazovkách se objevila planeta Země a vyhledávač našel na satelitní mapě ostravskou ČEZ Arénu. Tak na zeměkouli, a přímo do arény, vstoupili – ano, KISS!
A publikum se mohlo přesvědčit o tom, že přišlo správně na rockový koncert. Šedesátiletý zakladatel kapely Genne Simmons má jazyk skutečně tak dlouhý, jak na všech těch všech fotografiích. Publiku to předvedl během koncertu mnohokrát. I podrážky bot členů kapely mají nadpozemskou výšku jako celá ta léta, kostýmy jim stále sluší jako nikomu a líčidla, se kterými začali před sedmatřiceti lety zpestřovat své obličeje, milosrdně zakrývají všechny ty vrásky.
Ale rockeři, i přes pokročilý věk, nezapomněli ze své profese nic. Jen namátkou: rozbíjení kytar o zem, plivání umělé krve, sóla na kytaru za krkem, plivání ohně/opět ten Gene Simmons!/.
Profesionální vizuální show byla přenášena na velkoplošné obrazovky za pódiem. Během koncertu se Gene Simons nechal vytáhnout až ke stropu haly, kde sóloval na svou kytaru, Paul Stanley se pak pomocí kladky projížděl halou napříč nad hlavami stále nadšenějších diváků.
A ta hudba! KISS napřed zahráli jakýsi průřez ze svých alb, pak následovaly novinky ze Sonic Boom aby vše vyvrcholilo těmi největšími hity. I was made for loving you /ano, Češi znají jako popěvek Já mám boty z uměly hmoty…/ a I wana rock and roll all nigt.
Koncert bavil nejen obecenstvo, ale očividně i samotné KISS. A aby své fanoušky potěšili ještě víc – svítil nad pódiem po skončení koncertu ještě dlouho velký nápis KISS LOVES YOU OSTRAVA. Člověk by jim to pomalu i věřil.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video