Kladno bude na jaře fotbalovější | E15.cz

Kladno bude na jaře fotbalovější

Pavel Loněk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kladno zaválelo v Tipsport lize. Po výhře nad Jabloncem 2:0 podlehlo až v semifinále 1:2 Olomouci a v boji o třetí místo prohrálo s Plzní rovněž 1:2.

V klubové pokladně přesto cinklo příjemných padesát tisíc korun. Trenér kladenských fotbalistů Martin Hřídel byl s herním projevem mužstva spokojen. „Ale třikrát jsem jako asistent Tipsport ligu vyhrál. S Libercem, Slavií i Slováckem. Už loni jsem říkal klukům, že finále je málo,“ usmívá se kouč.

Návrat Beneše

Klub ve čtyřech zápasech dostal jenom jeden gól s Dynamem Drážďany (0:1). „Obrana, která stála u našeho desetibodového zisku během měsíce, je opět pohromadě. Návratem zraněného Vítka Beneše zase do sebe ta kolečka zapadají. Beneš bude pilířem. Typologicky do obrany zapadá, je silný, takový rabiják!“ vysvětluje spokojený Hřídel.
Hodně si slibuje také od záložní řady, kterou posílili Marcel Lička, David Zoubek, Jan Novotný. A když se k nim přiřadí Szabo, který je mozkovým centrem týmu, Bartoše, Ličku a snad i Zoubeleho, neměl by být problém s daleko kreativnějším projevem.
Zoubele ale zatím trénuje s Teplicemi. „Na Kladně už měl svoji roli, v Teplicích dělá jenom servis ostatním. Věřím, že ho tady na jaře uvidíme,“ říká Hřídel a připomíná, že se do zálohy na post podhrotového hráče posunul z útoku i Gruzínec Dimitri Tatanašvili. „Postupem času jsme zjistili, že to není typický hrotový hráč, táhne ho to zpátky, potřebuje míč. Je to hráč mezi útokem a zálohou,“ uvažuje trenér.

Víc šancí ze zálohy

Bolístky má Kladno především v útoku. Branky sice střílí, ale mnohdy ke své smůle do vlastní sítě…
V minulosti měli Středočeši zájem o Táborského či Zelenku. „Ale nebyla síla, která by je sem dostala. Nejsme schopni koupit hotového střelce. Proto věřím v produktivitu středové řady, protože produktivní hráč není jenom ten, co střílí branky, ale i ten, co je dokáže připravit. Tahle záloha by si měla vytvářet daleko více šancí. Fotbalový projev by měl být na jaře kvalitnější, divácky atraktivnější. Zkrátka věřím, že fotbalové Kladno bude fotbalovější!“ uzavírá Martin Hřídel.

Autor: Pavel Loněk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.