Klasika v Třeboni patří i záchranářům | E15.cz

Klasika v Třeboni patří i záchranářům

Jedinečné spojení muzikantů uvidí v sobotu večer publikum v parku třeboňského zámku.

Na koncertě nazvaném Jihočeská klasika společně vystoupí českobudějovická folková kapela Nezmaři, téměř čtyřicetičlenná Jihočeská komorní filharmonie a soubor Třeboňští pištci, který má rovněž v repertoáru klasickou hudbu.

Klasika v názvu koncertu ale kvůli povodňovému začátku léta dostala ještě jeden rozměr. ,,Znamená i to, že když je potřeba pomoci, tak prostě pomůžeme. Že to je klasika,“ vysvětlil za organizátory Pavel Barnáš, proč občanské sdružení Okolo Třeboně věnovalo sto padesát lístků z celkových tří stovek, které Jihočeský kraj rozdělí mezi členy integrovaného záchranného systému a krizových štábů. „Všichni se v boji s vodním živlem ukázali jako nezmaři,“ podotkl hejtman Jiří Zimola.

Hudební setkání navazuje na vyprodanou předvánoční sérii Nezmarů v Budějovicích. Cílem filharmoniků není jen působivě podbarvit známé písně, ale dát jim nový tvar a rozvinout hudební motivy. Tentokrát ještě koncert obohatí Třeboňští pištci, kteří si letos připomínají pětatřicet let trvání souboru.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.