Kolem jelenů do všeradického pravěku | E15.cz

Kolem jelenů do všeradického pravěku

Návštěvu muzea ve Všeradicích můžete spojit i s procházkou kolem obory.

Na Brdy se vypravte buď autem, anebo lokální dráhou ze Zadní Třebaně. Vystupte v Litni, kde můžete posedět ve zdejší restauraci, která se jmenuje podle jednoho z děl Svatopluka Čecha Ve stínu lípy.
Pak se vydejte pěšky nebo autem po silnici na Všeradice. Hned za městysem, pod tamním židovským hřbitovem, se rozprostírá obora s daňky a jeleny. Je to atrakce zejména pro děti, které si mohou zvířata zblízka prohlédnout nebo je i krmit. V další vesnici Nesvačily sejděte ze silnice směrem k poli a až do Všeradic můžete jít zkratkou přes les. Vyjdete u zdejšího kostela. Kolem hostince Na Růžku vede cesta ke zdejšímu úřadu. Budova sloužila od roku 1829 jako škola, poslední žáci ji ale opustili na počátku 80. let minulého století. Radnice tu loni otevřela Muzeum pravěku. Jedna z expozic je věnována záchranným výzkumům v Žebráku, kde bylo objeveno sídliště prvních zemědělců. Prostor je věnován i slavné rodačce Magdaleně Dobromile Rettigové.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.