Komunální volby v Klatovech vyhrála Občanská demokratická strana

Nejvíc hlasů ze zvolených sedmadvaceti zastupitelů získal Rudolf Salvetr z ODS.

Komunálních voleb v Klatovech se zúčastnilo necelých padesát procent voličů. Konkrétně přišlo k urnám 43,04 procent lidí.

Nejvíc hlasů dostala Občanská demokratická strana – 24,17 procent. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu jí patří sedm křesel. Do nich usednou: Rudolf Salvetr, Jiří Dio, Václav Chroust, Aleš Buriánek, Miloš Chroust, Marie Hulešová a Petr Fiala.

Druhé místo s 18,87 procenty hlasů patří České straně sociálně demokratické. Pět křesel v zastupitelstvu obsadí Ondřej Jelínek, Miroslav Karnet, Dušan Kučera, Danuše Auermüllerová a Igor Jakubčík.

Třetí skončilo Sdružení pro Klatovy Sdružení nezávislých kandidátů Evropští demokraté. Získalo 16,67 procent a také pět křesel. Mezi zastupiteli se objeví: Jiří Štancl, Vlastimil Zwiefelhofer, Václav Fiala, Jan Papež a Ivan Baroch.

Čtvrtá příčka s 12,98 procenty patří Komunistické straně Čech a Moravy. Do čtyř křesel v zastupitelstvu usednou: Jaromír Kalivoda, Jaroslav Rehák, Vlasta Komaňská a Jiří Veselý.

Páté místo obsadili a 11,08 procent hlasů získali Nestraníci. Do zastupitelstva míří Věra Tomaierová, Jaroslav Nejdl a Jaromír Veselý.

Šesté místo a 10,68 procent hlasů má TOP 09. Do tří křesel usednou: Michal Janek, Martin Kříž a Lukáš Helm.

Naopak potřebný počet hlasů k tomu, aby se dostaly do zastupitelstva, nemá KDU – ČSL (2,36 procent) a Věci veřejné (3,18 procent).

Mezi zvolenými zastupiteli získal největší počet hlasů nynější starosta Rudolf Salvetr.

Volby v Klatovech v číslech:

Účast 43,04 procent voličů

Zvoleno 27 zastupitelů

Rozdělení křesel: ODS – 7 ČSSD a Sdruž. Pro KT SNK ED – každý 5 KSČM – 4 Nestraníci a TOP 09 – každý 3