Krajská nemocnice v Liberci bude mít zase infekční oddělení | e15.cz

Krajská nemocnice v Liberci bude mít zase infekční oddělení

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Krajská nemocnice v Liberci otevře 1. listopadu znovu infekční oddělení.

Kvůli nedostatku odborných lékařů musela před rokem uzavřít Krajská nemocnice v Liberci infekční oddělení a pacienty ošetřovala jen ambulantně. Za necelý měsíc, tedy 1. listopadu, oddělení znovu otevře. Mluvčí nemocnice Alexandra Kittnerová řekla, že nemocnici se podařilo personální problémy vyřešit. V Libereckém kraji žádné jiné infekční oddělení s lůžky neexistuje.

O nemocné se bude podle ní starat pětičlenný lékařský tým, tři lékaři na oddělení na stálo a dva specialisté tam budou dojíždět z pražské nemocnice Na Bulovce. Oddělení bude mít stejně jako před uzavřením dvacet šest lůžek. „V polovině října se uskuteční výběrové řízení na nového primáře,“ dodala mluvčí.

Podle lékaře Františka Stejskala, který v Liberci zajišťuje ambulantní péči, se po dobu uzavření lůžkové části starala o pacienty, kteří potřebovali hospitalizaci, jiná oddělení krajské nemocnice, hlavně interna a dětské. Lidé, kteří onemocněli žloutenkou, úplavicí nebo planými neštovicemi, se museli léčit v Praze.

Infekční oddělení v Liberci prošlo před třemi lety přestavbou za dvacet osm milionů korun. Jeho součástí je ambulance a poradny pro pacienty s nemocnými játry a lidi s onemocněními přenosnými ze zvířat. Chyběla mu ale akutní lůžka, ta ale ani nemocnice nechtěla zřizovat.

Liberecká nemocnice slouží 430 tisícům obyvatelům kraje, traumatologie se stará o pacienty ještě z Mladoboleslavska, Jičínska a Trutnovska a také onkologie a neurologové léčí pacienty z jiných regionů. Zařízení disponuje 973 lůžky, má dva tisíce zaměstnanců a ročně hospitalizuje asi čtyřicet tisíc pacientů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video