Král zůstává, Sýkora odchází | e15.cz

Král zůstává, Sýkora odchází

Michal Miškovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kdo nahradí v Bruslařském klubu zkušeného centra Tomáše Sýkoru se zatím neví.

Vedení BK Mladá Boleslav připravilo pro fanoušky jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Už v průběhu uplynulého ročníku se Bruslařský klub dohodl na prodloužení smlouvy s kapitánem Richardem Králem, což nyní obě strany oficiálně potvrdily. O ročním prodloužení smlouvy informoval týdeník Sedmička jako první. „Rozhodl jsem se už na přelomu roku,“ řekl Král.

Kapitán je opravdu lídr

Král se ve skončeném ročníku soutěže dvakrát výrazně zapsal do statistik. Nejprve jako čtvrtý hráč historie pokořil metu devíti set zápasů v nejvyšší tuzemské soutěži. Stejnou hranici pak prolomil i v počtu bodů, což se mu povedlo jako vůbec prvnímu hráči novodobé historie. V první polovině sezony navíc mohl být spokojený nejen po osobní stránce. „Dařilo se nám. Jen škoda, že se nepovedl závěr,“ uvedl Král. I přes horší závěr neztratil chuť hrát a veterána, který v květnu oslaví čtyřicáté narozeniny, budou fanoušci vídat na ledě dál.

Nepříjemná zpráva

Po čtyřech letech opouští mladoboleslavský klub Tomáš Sýkora. Vedení sice stálo o prodloužení smlouvy, ale zkušený útočník se domluvil na angažmá ve Zlíně, odkud to bude mít do rodného Přerova blíž. „I přes jeho některé excesy jsme se za Tomáše Sýkoru v průběhu sezony postavili,“ uvedl v tiskové zprávě v narážce ředitel klubu Michal Koliáš na Sýkorovu březnovou jízdu v opilosti. „Před týdnem při jednání však vyšlo najevo, že je dohodnutý se Zlínem a jeho rozhodnutí nemůže nic změnit,“ konstatoval Koliáš.

Kdo za Sýkoru?

Najít za Sýkoru náhradu nebude pro mladoboleslavské vedení vůbec snadné. Vždyť jedenatřicetiletý centr patřil mezi neúspěšnější hráče při vhazování, svým důrazem platil na obrany soupeřů a v rozhodujícím utkání proti Chomutovu měl hlavní slovo. Na výhře 5:1 se podílel dvěma góly a stejným počtem asistencí.

Autor: Michal Miškovský

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video