Kriminalita klesla, květen trend obrací | E15.cz

Kriminalita klesla, květen trend obrací

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Je stále nebezpečné procházet se noční Prahou, anebo je nyní metropole bezpečnější? Jak kde, jednotlivé lokality mají svá specifika.

Kriminalita v Praze v uplynulém desetiletí klesla o třetinu. Malá noční procházka centrem metropole skutečně člověka naladí k optimismu. Na problémová místa dohlížejí policisté.

Příznivým zprávám o klesající kriminalitě v hlavním městě ale neodpovídá situace minulých dnů. V květnu už policisté zaznamenali brutální vraždu, pokus o vraždu a několik loupeží. Také objevili ve vodní nádrži na Džbáně v šesté městské části mrtvolu muže.

„Kriminalita jde většinou ve vlnách, a teď se proto zřejmě na jedné takové vezeme,“ vysvětluje zástupce oddělení vražd pražské policejní správy Petr Rašpl.

Přibylo i loupežných přepadení. Jeden lupič oblečený do pracovní kombinézy přepadl hernu v Praze 7, kde mu barmanka vydala peníze, další se neúspěšně pokusil se zbraní v ruce přepadnout pobočku banky ve Vršovicích.

Sexuálnímu násilí policisté zřejmě předešli, když v holešovickém baru kriminalisté dopadli muže, který uprchl z léčebny.

Podařilo se jim rovněž zadržet skupinu pěti cizinců, které obvinili z vydírání. Muži krajanovi vyhrožovali smrtí, pokud jim nezaplatí půl milionu korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.